Logo

Се продава Altea XL

Број на оглас: 3548407 | Објавен на: 07.04.2020, 16:33
Промовирај Обнови Измени Избриши    Назад

Марка: Seat

Модел: Altea XL

Година: 2009

Гориво: Дизел

Километри: 180000

Менувач: Рачен

Каросерија: Каравани

Боја: Црна

Регистрација: Македонска

Регистрирана до: 12.2020

Сила на моторот: 105 kw / 143 ks

Kласа на емисија: Еуро 4

Цена: 5.450 €

5.750 €
Цената не е фиксна

Категорија: Моторни Возила / Автомобили

Вид на оглас: Се продава


Се продава Altea XL во одлична состојба, купена во Македонија, одржувана во Македонија со одлично ниво на опрема и многу дополнителна опрема. Се продава поради купен нов автомобил, не се прифаќаат замени.
- 2.0 TDI 140hp
- борд компјутер
- систем против пролизгување
- Автоматска клима
- греачи на седиште
- Електроника на прозори
- Електроника на ретовизори
- Греење на ретовизори
- Греење на течност за стакла
- 4 летни и 4 зимски гуми
- Сензор за дожд
- команди на волан
...

Колата е регистрирана со зелен картон до 12 месец 2020 година.
Телефон за контакт 070318878

 Скопје    Општина:Карпош

Прати Е-Маил

 Blagoja Nedelkovski

Потврден огласувач