Logo

Minimalisticki alarmen sistem alarm bezicna sirena i senzori

Број на оглас: 3550373 | Објавен на: 23.05.2020, 01:48
Промовирај Обнови Измени Избриши    Назад

Цена: 3.200 МКД
Цената е фиксна

Категорија: Дом и Градина / Безбедност и безбедносна опрема / Алармни уреди

Вид на оглас: Се продава


Алармен систем составен само од безжична сирена, безжични сензори и далечинско, без дојава на мобилен.
Системот не користи централна единица така да само сензорите и далечинското директно ја активираат-деактивираат сирената.
Сирената ја активираат сензорите или дугмето за паника на далечинското, а се деактивира или сама по изминати 3 минути или преку далечинското од непосредна близина.
Системот се состои од:
- х1 безжична сирена (со бекап батерија и адаптер за напојување)
- х1 сензор на движење (PIR сензор), батерија не е вклучена
- х1 за врата/прозор, со вклучена батерија
- х1 длечинско, со вклучена батерија

Дополнително можете да набавите и:
# Дополнителен сензор за врата 250,00 денари (300,00 денари со батерија).*
# Дополнителен PIR сензор 350,00 денари (без батерија). *
# Сензор за вода/поплава 350,00 денари (400,00 денари со батерија). *
# Сензор за чад (се поврзува бежично со централата или можи да работи самостојно) 850,00 денари, без батерија. *
# Дополнителен далечински управувач 300,00 денари.*
* Цените важат доколку претходно имате купено алармен систем од кај нас.

Огласи од: M Shop

M Shop

Прилеп

Станете Премиум член

 Прилеп    Општина:Прилеп

Прати Е-Маил

 M Shop

Потврден огласувач