Logo

Продавам: Suzuki Grand Vitara 1.9 DDIS,129 KS, 95 KW, EVRO 5

Број на оглас: 3551212 | Објавен на: 25.06.2020, 13:42
Промовирај Обнови Измени Избриши    Назад

Марка: Suzuki

Модел: Grand Vitara

Година: 2011

Гориво: Дизел

Километри: 150000

Менувач: Рачен

Каросерија: Теренци - SUV

Боја: Бела

Регистрација: Странска

Регистрирана до: 01.2020

Сила на моторот: 95 kw / 129 ks

Kласа на емисија: Еуро 5

Цена: По Договор

Категорија: Моторни Возила / Автомобили

Вид на оглас: Се продава


Теренското возило Suzuki Grand Vitara-та е прозиведенo на 12.9.2011 година, со мотор 1.9 DDIS (тип: JT / D44), EVRO 5 дизел. Со 4х4 брзи, бавни и блокаж на деференцијал.

Одличен избор за возење во планина, но и за градско возење. Има вградена евро-кука. Џипот е многу мал потрошувач во споредба со останатите типови на теренски возила од неговата класа, троши 8.2 литри нафтана на 100 км. Има поминати 154.000 километри (гарантирано). Изгледа фантастично, перфектно, како од салон.

Vitara-та е одлично сочувана, бојата на него е 01 (бела) - прва боја (оригинална), блеска како од фабрика. Каросериски е како нов, без фарбаници и гребаници, со здрава предница, работи како саат - без да тропне или скрцне нешто.

Возилото е домаќински чувано, редовно сервисирано и оддржувано. Моторот работи перфектно. Увезено е од Италија, со него одат сите потребни документи. Платена е царина со сите давачки до македонски таблици, тука е возено со привремени (пробни) таблици, на Вас останува само регистрација.

Моментално на него се наоѓаат летните гуни, а гратис добивате и 4 резервни зимски гуми, резервната гума е гланц нова, воопшто неупотребувана.

Џипот се наоѓа во Крива Паланка, јавете се за да се договориме кога можете да го видите. Ви гарантирам дека ќе се заљубите во него на прв поглед, а кога ќе ја почувствувате удобноста и возењето нема да сакате да излезете од него.

Контакт: 075-275-020 (Момчил)
ЦЕНА ПО ДОГОВОР

 Крива Паланка    Општина:Крива Паланка

Прати Е-Маил

 Момчил

Потврден огласувач