Logo

Budget Gamer: Xeon E5450, RX 470 4GB, 8GB RAM, 1TB HDD

Број на оглас: 3561522 | Објавен на: 13.07.2020, 22:45
Промовирај Обнови Измени Избриши    Назад

Xaрд диск HDD: 1 TB

РАМ Меморија: 8 GB

Модел на процесор: Intel Xeon

Тип на хaрд диск: HDD

Цена: 10.000 МКД

11.000 МКД
Цената е фиксна

Категорија: Компјутери / Десктоп компјутери

Вид на оглас: Се продава


𝐌𝐁: Asus P5QL Pro
𝐂𝐏𝐔: Intel Xeon E5450 4x3.0GHz 12M Cache (3.6GHz Stable Oveclock)
𝐆𝐏𝐔: MSI Radeon RX 470 Gaming X 4GB
𝐑𝐀𝐌: 8GB DDR2 800Mhz Kingston (4x2GB)
𝐇𝐃𝐃: 1TB Toshiba 7200RPM 64M Cache
𝐏𝐒𝐔: Cooler Master RS-460-PCAR-A3 460W 80 Plus

•Kомпјутерот е целосно исправен и работи без никакви проблеми или дефекти!

•Инсталирање на игри како Fortnite, CSGO, DOTA 2 по желба.

•Доколку не сте задоволни од перформансите може да се врати во рок од една недела!

 Прилеп    Општина:Прилеп

Прати Е-Маил

 Martin

Потврден огласувач