Logo

Neutralizator Serb -Neutralizator na stetni zracenja

Број на оглас: 3561869 | Објавен на: 06.08.2020, 20:07
Промовирај Обнови Измени Избриши    Назад

Цена: 4.000 МКД
Цената е фиксна

Категорија: Дом и Градина / Дневна соба / Комплетна дневна соба

Вид на оглас: Се продава


ЕДИНСТВЕНИОТ СВЕТСКИ ПРИЗНАТ НЕУТРАЛИЗАТОР НА ШТЕТНИ ЗРАЧЕЊА СЕРБ
ЛЕЧИ!
СЕРБ е уред за континуирана неурализација на широг спектар на електромагнетни зрачења,регистриран и заштитен како голем патент во Русија во Евро-Азиски патентен завод во Москва под бр.008453.
Неутрализаторите СЕРБ ги неутрализираат сите познати зрачења геопатогените кој доаѓаат од земјата, зрачењата од космосот и зрачењата од електроуредите а тоа се(трансформаторите,електричните kабли,микропечките,компјутерите,телевизорите,радио и ТВантените, ренген апаратите, мобилните телефони и сл)
За да добијат ЕВРОАЗИСКИ ПАТЕНТ се разбира дека морале да бидат испитани.
Рускиот Научен Центар За Рехабилитациска Медицина во период од неколку години вршел испитувања.
Клиничките испитувања во Рускиот Научен Центар за рехабилитациска медицина покажале дека корисниците веќе во период од 2-3месеци почуствувале олеснување на симптомите благодарение на СЕРБ. Тие ги препорачуваат овие неутрализатори за профилакса на многу болести и одржување на организмот во добра форма што несомнено може да го продолжи животот за 20-25години.
Користењето на СЕРБ Неутрализаторот го доведува нервниот систем во рамнотежа,го намалува заморот,ја зголемува отпорноста на стрес,отстранува депресија,го успорува процесот на стареење,ги обновува келиите,ја подобрува меморијата,ја зголемува отпорноста на инфективните болести,спречува развој на артеросклероза.
Со користење на СЕРБ Неутрализаторте во сите живи келии на организмот се враќа или задржува нормалниот поларитет така што сите автоимуни болести во потполност исчезнуваат.
Испитани и препорачани од:
РУСКИОТ НАУЧЕН ЦЕНТАР ЗА РЕХАБИЛИТАЦИСКА МЕДИЦИНА
и Докторот на Медицински науки,професор академик на Руската и Европската Академија на медицински науки Питерина Марија Петровна
Е-маил:медик„ех.ру
Бр.145/323 од 18.02.2004 год
,,РУСКАТА АКАДЕМИЈА НА НАУКИ
,,ФОНДОТ ЗА РАЗВОЈ НА ИНТЕЛЕКТУАЛНА СОПСТВЕНОСТ
И ИНСТИТУТОТ ЗА РАДИОТЕХНИКА И ЕЛЕКТРОНИКАод Москва
Неутрализаторите се патентирани како меѓународен патент во ЖеневаWIPO-ДМ/063321 а во Русија е прогласен за Евро-Азиски патент ЕА ПАТ 008453,29.07.2007
Единствени светски признати до сега со 115 медали и 2 ГРАНД ПРИ награди
ППС заштитува 7,2м радиус =6100ден.
АС заштитува 6,9м радиус =5500ден.
Служат за заштита на станбени и деловни објекти во патниот и воздушниот сообраќај на бродови,фабрики,телефонски централи,компјутерски центри.За заштита на овоштарници,штали и живинарници (ја зголемуваат нивната продуктивност)
ПривезоциС-позлатаf-9заштитува5,4м радиус=5200ден
С-Ag925(сребрен)fi-9заштитува5,4м радиус=6400дeн.
C-Ag925(сребрен)fi-7заштитува3,6м радиус=4000ден.
C-Au585(златен)fi-9=564eur.
Се користат за лична заштита од штетното зрачење на работното место,во домот,во природa.
ГЕНЕРАЛЕН ЗАСТАПНИК-Неутрализатор СЕРБ Македонија
Тел:070-764-793
fb . страна Neutralizator Serb Makedonija

 Скопје    Општина:Гази Баба

Прати Е-Маил

 gjore

Потврден огласувач