Logo

Golf 6 TDI 1.6 automatic DSG extra socuvan

Број на оглас: 3569486 | Објавен на: 14.08.2020, 07:37
Промовирај Обнови Измени Избриши    Назад

Марка: VW Volkswagen

Модел: Golf

Година: 2012

Гориво: Дизел

Километри: 190000

Менувач: Автоматски

Каросерија: Каравани

Боја: Црна

Регистрација: Македонска

Регистрирана до: 03.2021

Сила на моторот: 77 kw / 105 ks

Kласа на емисија: Еуро 5

Цена: 6.900 €

Категорија: Моторни Возила / Автомобили

Вид на оглас: Се продава


Голф 6 TDI 1.6 дизел 105 к.с.автоматски менувач
DSG 7 брзини фул опрема, увезен од швајцарија 🇨🇭
од прв сопственик,
проверка каде сакате екстра сочуван .
Регистриран до 03.2021 година и направен
комплетен сервис,немате никакви вложувања во
колата ,2 оригинални клуча , пали вози.
Од опрема поседува клима,сензори
напред и назад,
bluetooth,ABS,ESP,темпомат,борд компјутер,мерач на притисок во гумите, централна брава,и др.

Може замена за комбе Jumper,Boxer....

 Скопје    Општина:Бутел

Прати Е-Маил

 ssss

Потврден огласувач