Logo

LAZNA KAMERA so crveno led svetlo - ЛАЖНА КАМЕРА

Број на оглас: 3578336 | Објавен на: 15.09.2020, 15:26
Промовирај Обнови Измени Избриши    Назад

Цена: 540 МКД

Категорија: Дом и Градина / Безбедност и безбедносна опрема / Видео надзор

Вид на оглас: Се продава


ЛАЖНА КАМЕРА - цена 540 денари
Оваа камера е нефункционална камера за надзор (не снима), со цел да ги измами натрапниците. Се поставува на видно место, за да луѓето кои поминуваат ја забележат и веруваат дека во областа има видео надзор.
Изгледот е идентичен како на вистинска камера за надзор. Овие лажни камери се одличен начин да се заштити вашиот дом или деловен простор, без да потрошите многу пари. Често се користат во комбинација со вистински камери за надзор.
Користи батерии за да светка црвеното светло, доколку не сакате да светка, едноставно одстранете ги батериите.
Едноставна и брза инсталација, без кабли, без струја, може да се постави било каде.
ЦЕНА - 540 денари
🚌 Достава 80 денари до база на карго експрес (110 денари до дома)
***************************************************
ЛЕД светилка со соларен фотоволтаичен панел и многу моќен рефлектор. Преку соларниот панел рефлекторот се полни за неколку часа на сонце и континуирано може да свети над 8 часа. ЛЕД светилката свети со јачина од 130 лумени.
ЛЕД светилката е идеална за викендици, гаражи, летниковци, подрумски простории, за во кола. За 4-5 месеци ги враќа парите вложени во неа.
ЦЕНА - 690 денари
Достава по карго - до база 110, до дома 140 денари
*******************************************
ТВ АНДРОИД БОКС 4/32 ГБ со 6.000 канали - 3.400 денари
Достава - 110 до база, 140 до дома
***************************************
Направете го вашиот обичен телевизор ANDROID SMART со ТВ БОКС кој се плаќа само еднаш, а се добиваат многу БЕСПЛАТНИ услуги.
Без никакви претплати, месечни или годишни, апсолутно БЕСПЛАТНА АПЛИКАЦИЈА!!!
Боксот мора да биде приклучен на ИНТЕРНЕТ, со кабел, или бежично со ви-фи.
🍀Без разлика дали имате стар CRT или нов LED телевизор, со Android TV BOX на вашиот телевизор ЌЕ МОЖЕТЕ:
-да ги гледате НАЈДОБРИТЕ СВЕТСКИ и EX-YU ТВ канали преку Интернет на HD квалитет, спортски, детски, документарни, музички и многу, многу други.Секако БЕСПЛАТНО.
-(ARENA 1,2,3,4,5... SPORTKLUB 1,2,3,4,5... EUROSPORT 1,2,... BEINSPORT 1,2,3,4,5...и многу други спортски канали)
-стотици албански канали TRING, DIGITALB, KLAN...
- да гледате видеа на YOUTUBE, цртани, спотови, филмови и друго БЕСПЛАТНО,
- да пребарувате на Google,
- да користите било кој прелистувач за интернет (Mozilla, Chrome..),
- да користите Facebook, Skype или да инсталирате било која друга андроид апликација,
- да користите интернет исто како на компјутер,
- да поврзете тастатура и маус и да играте најнови игри на интернет страници,
- да поврзете USB стик и да користите податоци од него,
- да ГЛЕДАТЕ БЕСПЛАТНО ФИЛМОВИ со превод (огромна база со филмови, неколку илјади со HD и FullHD квалитет, која секојдневно се обновува со најновите филмови) цртани/анимирани, акција, комедија, хорор, трилер, драма, концерти, документарни, серии и сите останати жанрови....
Уредот мора да биде приклучен на ИНТЕРНЕТ, било со кабел, било бежично со ви-фи

 Пробиштип

Прати Е-Маил

 majster

Потврден огласувач