Logo

Peugeot 308 1,6HDI

Број на оглас: 3593827 | Објавен на: 18.05.2020, 13:10
Промовирај Обнови Измени Избриши    Назад

Марка: Peugeot

Модел: 308

Година: 2007

Гориво: Дизел

Километри: 150000

Менувач: Рачен

Каросерија: Седани

Боја: Сива

Регистрација: Македонска

Регистрирана до: 11.2020

Сила на моторот: 80 kw / 109 ks

Kласа на емисија: Еуро 6

Цена: 4.300 €

Категорија: Моторни Возила / Автомобили

Вид на оглас: Се продава


Продавам Peugeot 308(неувезено), дизел, 1560cm3, 80KW, 5 врати, потрошувачка на гориво 3,9/4,5/5,7 l/100km.
Опрема: АБС, двозонска клима, радио/ЦД, патен компјутер,централо заклучување, ISOFIX, Електрика на прозори и ретровизори, централно заклучување.
Прва регистрација е 11.2007, поминати 158.600 км. Возилото е редовно одржувано, заменето сет каиши пред 10.000км., комплет зимски и летни гуми. Домаќинско возило со економична потрошувачка, регистрирано до 11.2020.

 Скопје    Општина:Скопје Центар

Прати Е-Маил

 vesna

Потврден огласувач