Logo

Nissan Murano 3.5 V6

Број на оглас: 3598094 | Објавен на: 24.05.2020, 12:22
Промовирај Обнови Измени Избриши    Назад

Марка: Nissan

Модел: Murano

Година: 2006

Гориво: Бензин / Плин

Километри: 160000

Менувач: Автоматски

Каросерија: Теренци - SUV

Боја: Црна

Регистрација: Македонска

Регистрирана до: 09.2020

Сила на моторот: 172 kw / 234 ks

Kласа на емисија: Еуро 4

Цена: 10.499 €
Цената не е фиксна

Категорија: Моторни Возила / Автомобили

Вид на оглас: Се продава / Можна е замена


Се продава Нисан Мурано 3.5 V6 230 КС аутоматик со 6 брзини, Бензин-Плин 2006 година со 160.000 реални километри (може проверка по ваша желба), со целосна сервисна историја. Возилото поседува најнова генерација на плински уред со автоматско подмачкување на вентилите.Од опрема поседува:
-Навигација
-Фабричка камера
-Кожен салон
-Греачи на седишта
-Електрични седишта со меморија
-Електрични стакла и ретровизори
-Биксенон светла со ЛЕД дневни светла
-Шибер
-BOSE озвучение со фабрички вуфер и цд шаржер за 6 цд.
-Темпомат
-Команди на волан
-Блокажа на диференцијали
-Прскалки на фарови
-Webasto греење со далечинско
-Фабрички затемнети стакла со а-тест
-Фабричка а-тестирана кука
-2 пара алуминиумски бандажи
Џипот има направено целосен сервис,со промена на уље во мотор и во мењач.
Може и замена.

 Струмица    Општина:Струмица

Прати Е-Маил

 Strumica