Logo

VW Vento 1.9D

Број на оглас: 3613620 | Објавен на: 10.07.2020, 21:30
Промовирај Обнови Измени Избриши    Назад

Марка: VW Volkswagen

Модел: Vento

Година: 1993

Гориво: Дизел

Километри: 250000

Менувач: Рачен

Каросерија: Седани

Боја: Бела

Регистрација: Македонска

Регистрирана до: 03.2021

Сила на моторот: 47 kw / 64 ks

Kласа на емисија: Еуро 1

Цена: 1.200 €

1.250 €
Цената е фиксна

Категорија: Моторни Возила / Автомобили

Вид на оглас: Се продава / Можна е замена


Се продава сочувано vw vento 1.9D обичен дизел. Направен е голем сервис-ребрасти каиш и затегач, pk каиш и серво каиш. Исто така направен е и мал сервис-променето масло, сите филтри, нов антифриз и грејачи. Има четири нови гуми и 77mah акумулатор уште под гаранција. Колата е пали-вози, мала потрошувачка (6l/100km) и регистрирана до март 2021.
МОЖНА Е ЗАМЕНА САМО СО РЕАЛНИ ПОНУДИ !!!

 Игор

Потврден огласувач