1 / 7
Premium возило: Honda Legend 3.5L V6 4х4 неувезено
19.000 €
Цената не е фиксна
Испрати предлог цена

Продавачот прифаќа предлози за цена

09.09.2021 16:03

Скопје Центар / Скопје

Марка:

Honda

Модел:

Legend

Година:

2008

Гориво:

Бензин

Километри:

100000

Менувач:

Streptronic / tiptronic

Каросерија:

Седани

Боја:

Сина

Регистрација:

Македонска

Регистрирана до:

06.2021

Сила на моторот:

217 kw / 295 ks

Kласа на емисија:

Еуро 5

Продавам Honda Legend (највисока класа седан на Хонда, компаративно со S-класа Mercedes и сл.) - НЕУВЕЗЕНА, купена од Хонда Макпетрол 2008 година, прва боја, без удари и без никакви маани и недостатоци со реална километража 104500 км.

Бензински мотор од најдобрата серија J35A8, 3.5L V6 со 295hp.

Комплетна сервисна историја со сервисна книшка во Макпетрол. Највисок пакет опрема:

- Кожни седишта со греење на седишта и електронско подесување
- Навигација
- Автоматски менувач со менување брзини на волан
- Темпомат, електрични ретровизори и стакла. Кожен волан, прскалки за фарови, алуминиумски бандажи
- BOSE озвучување 260W, гласовни команди, блутут, команди на волан
- Електричен сончев кров
- Завеси за патници како и автоматска завеса на заден прозор
- Фабрички аларм
- Задна камера
- SH-AWD 4х4 погон на сите четири тркала, најдобар во класата
- Xenon средни светлa, LED позиција, долги
- Нови гуми, нови филтри, плочки, улје и свеќици.

Возилото е комплетно сервисирано (улје, улје во менувач, улје во диференцијали, кочни плочки, антифриз итн..) и не бара никакво вложување. Може проверка во овластен сервис. Потрошувачка од 9л отворено 13.5л градска. Плин нема никогаш монтирано но може лесно се монтира.

Категорија: Моторни Возила / Автомобили

Се продава од:

Oglasuvac
Потврден огласувач
070673024
Испрати Е-маил до огласувачот

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам