Logo

VW Tiguan 2.0 TDI 140 HP

Број на оглас: 3631668 | Објавен на: 11.07.2020, 17:41
Промовирај Обнови Измени Избриши    Назад

Марка: VW Volkswagen

Модел: Tiguan

Година: 2009

Гориво: Дизел

Километри: 140000

Менувач: Рачен

Каросерија: Теренци - SUV

Боја: Црна

Регистрација: Македонска

Регистрирана до: 01.2020

Сила на моторот: 103 kw / 140 ks

Kласа на емисија: Еуро 4

Цена: 11.200 €

Категорија: Моторни Возила / Автомобили

Вид на оглас: Се продава


Се продава Tiguan 2.0 TDI 2009 година, џипот има поминато 140000км со целосна сервисна историја, CARPASS и Control Technique од прв сопственик. Возилото е со целосна опрема со греачи на седишта, елетрично подесување на седишта,
електрични прозори, клима уред климатроник, борд компјутер, сензори за дожд,
трократен кожен волан, фул кожа, 6 брзини, 4 нови летни гуми, алуминиумски бандажи и ЕУРО кука.

Увезена од Белгија. Возилото е царинето.

За повеќе информации: 078/718-992 - Мартин

 Велес    Општина:Велес

Прати Е-Маил

 Томе Трајков

Потврден огласувач