Logo

Alfa Romeo 147 1.9JTD Facelift

Број на оглас: 3641666 | Објавен на: 01.10.2020, 10:40
Промовирај Обнови Измени Избриши    Назад

Марка: Alfa Romeo

Модел: Alfa 147

Година: 2006

Гориво: Дизел

Километри: 140000

Менувач: Рачен

Каросерија: Хеџбек

Боја: Сива

Регистрација: Македонска

Регистрирана до: 05.2021

Сила на моторот: 110 kw / 150 ks

Kласа на емисија: Еуро 4

Цена: 3.300 €

3.599 €

Категорија: Моторни Возила / Автомобили

Вид на оглас: Се продава


Alfa Romeo 147 1.9JTD Facelift
2006година
100kw/150ks

Сервисирано и регистрирано до 05/2021год
Во перфектна состојба на 154000km без никаква механичка забелешка!!

Поседува х2 далечински клуча
4 чисто нови Debica гуми
16” алу. фелни
6 брзински рачен менувач
темпомат
двозонски климатроник
кожен мултифункционален волан
кожен салон
ел. прозорци
ел. ретровизори
Esp против пролизгување
Abs
халогенки

Дозволена секаква проверка!!!

Тел: 078 366 177

 Крива Паланка    Општина:Крива Паланка

Прати Е-Маил

 Premium Avto (претпријатие)

Потврден огласувач