Logo

Villa Rustica

Број на оглас: 3694272 | Објавен на: 18.09.2020, 13:00
Промовирај Обнови Измени Избриши    Назад

Број на соби: 15

Квадратура: 500 m²

Број на спратови: Повеќе од 4 спрата

Греење: Струја

Дворна површина: 319 m²

Тип на домот: Една семејна куќа - Самостојна

Состојба: Нова

Опрема: Наместен

Година на градба: 2001

Број на балкони: Повеќе од 5 балкони

Број на бањи: Повеќе од 4

Подрум: Да

Број на паркинг/гаража: 2 Паркинг места

Ориентација: Југ

Адреса: Hristo Uzunov 1 Ohrid

Цена: По Договор

Категорија: Недвижности / Куќи / Вили

Вид на оглас: Се продава


Се продава куќа во стариот дел на Охрид, со дворно место - градина.
Вкупна површина на плацот - 319 м2.
Вкупна корисна површина на куќата е 500 м2.
Од страна на улицата има паркинг за две возила.
Вториот кат има парно греење со пелети.
Целата куќа има сончеви колектори за топла вода, со два бојлери од по 300 и 500 литри.
Куќата (Villa Rustica) досега функционираше како вила за издавање соби и апартмани.
Повеќе слики на интернет.
Само за сериозни купувачи.

 Охрид    Општина:Охрид

Прати Е-Маил

 Dime

Потврден огласувач