Logo

Gaming i3-9100F Kompjuter

Број на оглас: 3701190 | Објавен на: 24.09.2020, 01:23
Промовирај Обнови Измени Избриши    Назад

Xaрд диск HDD: 500 GB

РАМ Меморија: 16 GB и повеќе

Модел на процесор: Intel Core i3

Тип на хaрд диск: SSD

Цена: 24.000 МКД

27.000 МКД
Цената не е фиксна

Испрати предлог цена

Продавачот прифаќа предлози за цена

Категорија: Компјутери / Десктоп компјутери

Вид на оглас: Се продава


Продавам компјутер направен на 09.09.2020 сите делови се со кутии и гаранции.

MB: Gigabyte H310M M.2 2.0, 3 год.гаранција

CPU: Intel Core i3 9100F 3 год. гаранција

CPU Cooler : DeepCool IceBlade 200M

RAM: 16GB (2x8GB) HyperX Fury RGB DDR4-2666Mhz 5 години гаранција

GPU: EVGA GTX 960 FTW 2GB, половна, супер сочувана.

SSD: Kingston 120GB A400, половен 6 месеци користен. Супер сочуван

HDD: Western Digital 320 GB, половен, пуштен 20 пати.

PSU: Corsair CX550M Bronze Semi-Modular половно, супер сочувано.

Case: PowerBox AX6 Gaming E-ATX so 4 RGB Вентилатори, 3 од напред 1 позади.

Додадени 2 Deepcool RGB Strips

Може и без графичка за 24000 денари.

 Скопје    Општина:Бутел

Прати Е-Маил

 Mario

Потврден огласувач