Logo

Hyundai i10 1.2 во одлична состојба

Број на оглас: 3702548 | Објавен на: 18.09.2020, 08:31
Промовирај Обнови Измени Избриши    Назад

Марка: Hyundai

Модел: i10

Година: 2009

Гориво: Бензин

Километри: 60000

Менувач: Рачен

Каросерија: Maли градски

Боја: Црна

Регистрација: Македонска

Регистрирана до: 04.2021

Сила на моторот: 57 kw / 77 ks

Kласа на емисија: Еуро 4

Цена: 3.600 €

Категорија: Моторни Возила / Автомобили

Вид на оглас: Се продава


Многу добро сочувана кола, гаражирана, купена од Inside Auto Ohrid 2009г. Immobiliser, LG CD Radio, ABS, Airbag, централно заклучување, задниот брисач, сервисна книшка, 4 зимски гуми, нов акумулатор, 2 клуча, светла за магла. Power steering овозможува суптилно, но сигурно маневрирање. Употребував најквалитетен бензин од 100 октани. Колата нема никакви проблеми, вози како нова, многу малку троши - 4,4L/100km. 62 226км, регистрирана до 04.2021. Повелете

 Струга    Општина:Струга

Прати Е-Маил

 Marija Marija

Потврден огласувач