Logo

YAMAHA AX-900

Број на оглас: 3723289 | Објавен на: 25.11.2020, 13:39
Промовирај Обнови Измени Избриши    Назад

Цена: 17.000 МКД

Категорија: ТВ, Видео, Фото и Мултимедија / Hi-Fi / Аудио / Појачало/Засилувачи

Вид на оглас: Се продава


Black Friday намалување 17000 денари

Продавам стерео појачало Yamaha AX-900 едно од најдобрите појачала на Yamaha.

Појачалото е максимално зачувано без ниедна грепка на него и е како од продавница.
Без никаков дефект и оштетување.
Од сликите може да се види дека е буквално како ново и ретко во ваква состојба.
Проба и лично превземање.

Сликите се од појачалото кое го продавам, само сликите каде што е отворено превземени се од интернет.


Карактеристики за појачалото

Power output: 130 watts per channel into 8Ω (stereo)

Frequency response: 20Hz to 20kHz

Total harmonic distortion: 0.005%

Damping factor: 150

Input sensitivity: 0.16mV (MC), 2.5mV (MM), 150mV (line)

Signal to noise ratio: 72dB (MC), 92dB (MM), 100dB (line)

Channel separation: 70dB (MM), 65dB (line)

Output: 150mV (line)

Dimensions: 435 x 165 x 416mm

Weight: 17kg

 zoran

Потврден огласувач