Logo

HP/Lenovo/Dell компјутери и лаптопи, со i3/i5/i7 екстра цени

Број на оглас: 3765065 | Објавен на: 29.11.2020, 17:36
Промовирај Обнови Измени Избриши    Назад

Xaрд диск HDD: 500 GB

РАМ Меморија: 8 GB

Модел на процесор: Intel Core i5

Тип на хaрд диск: HDD

Цена: По Договор

Категорија: Компјутери / Десктоп компјутери

Вид на оглас: Се продава


Се продаваат одлично сочувани брендирани компјутер и лаптопи, HP / Lenovo / Dell, со процесори
i3/i5/i7, екстра квалитет и цени

Лаптопи:
- Lenovo L440, премиум класа лаптоп, лесен и тенок со процесор Intel i3 4th генерација, 14.0" HD LED, меморија 8Gb DDR3, 320Gb HDD, Intel HD Graphics 4600, батерија оригинал(држи повеќе од 3 часа), оригинален полнач
- Lenovo L440, премиум класа лаптоп, лесен и тенок со процесор Intel i5 4th генерација, 14.0" HD LED, меморија 8Gb DDR3, 320Gb HDD, Intel HD Graphics 4600, батерија оригинал(држи повеќе од 3 часа), оригинален полнач

Компјутери:
- Fujitsu Siemens Esprimo P500, со Intel i5 2500 Quad- Core 3.3 GHz процесор, меморија 8Gb DDR3, 250 Gb HD Sata, лиценциран Windows.
- HP Elitedesk со Intel i5 4570 Quad- Core 3.2 GHz процесор, меморија 8Gb DDR3, 320 Gb HD Sata, лиценциран Windows.
- HP Pro со Intel i7 2600 Quad- Core 3.8 GHz процесор, меморија 8Gb DDR3, 320Gb HD Sata, лиценциран Windows.

Монитори:
LG 19' LED slim
Fujitsu Siemens 22'
Acer 22'

Може надоградба со ссд дискови, како и повеќе меморија по договор.
Секој компјутет следува комплет со инсталиран оперативен систем и сите потребни програми.

Екстра цени, во зависност од конфигурацијата и модел

 Тетово    Општина:Тетово

Прати Е-Маил

 IT Store

Потврден огласувач