1 / 1
CITROEN C3 BUSINESS CLASS 1.6 HDI
По Договор
6.699 €
17.01.2021 20:22

Кисела Вода / Скопје

Марка:

Citroen

Модел:

C3

Година:

2018

Гориво:

Дизел

Километри:

110000

Менувач:

Рачен

Каросерија:

Maли градски

Боја:

Црвена

Регистрација:

Македонска

Регистрирана до:

11.2020

Сила на моторот:

66 kw / 90 ks

Kласа на емисија:

Еуро 6

Citroen C3 1.6 HDi 1.6 90ks


-Година на производство: 2016
-Прва регистрација: 12 /2016
-Гориво: Дизел
-Моќност: 66kw/90кс
-Зафатнина на моторот: 1560cc
-Менувач: Рачен/ 5 брзини
-Еколошка класа: EURO6
-Земја на потекло:FR

градска 4.4l/100km; отворено 3.3l/100km; просечно 3.7l/100km

Дополнителна опрема

-Клима
-фабричко радио со CD
-подеслив кожен волан со команди
-темпомат
-Board компјутер
-команди на волан
-автоматски светла
-централно заклучување
-електр. подигаци на стакла (напред, назад)
-паркинг сензори
-фабрички тонирани стакла
-електрични надворешни ретровизори со греење
-греачи на задно стакло
-електрика на предни и задни стакла
-светла против магла
-интегриран распрскувач на мириси
-ASR
-ESP
-ABS

Платени сите давачки до регистрација
Сервисна книшка !

Категорија: Моторни Возила / Автомобили

Се продава од:

auto dil - next car
Потврден огласувач
072666000
Испрати Е-маил до огласувачот