Logo

Antonio Lorca - Made in Spain klasicna gitara

Број на оглас: 3772125 | Објавен на: 29.11.2020, 11:01
Промовирај Обнови Измени Избриши    Назад

Цена: 180 €

200 €
Цената е фиксна

Испрати предлог цена

Продавачот прифаќа предлози за цена

Категорија: Музички инструменти и опрема / Музички инструменти / Гитари/Електрични гитари

Вид на оглас: Се продава


• Класична гитара - Antonio Lorca, made in Spain. Гитарата е во одлична состојба. Истата е 3/4 големина. Има преубав тон, перфектно штима. Многу е лесна. На праговите нема знаци од користење (како нови). Пред скоро време се наместени нови жици D'Addario. Погодна за деца (поради тоа што е 3/4) кои што свират класична музика. Не дека не може и за возрасни. 😄
• Со гитарата следува преубава футрола.
• Цената е 200 евра, истата не е фиксна.
Без замени, ве молам.

 Велес    Општина:Велес

Прати Е-Маил

 Petar Markov

Потврден огласувач