Logo

VW GOLF 7 2.0TDI 150KS HIGHLINE REG.CELA GOD. 165000KM 2013

Број на оглас: 3772973 | Објавен на: 25.11.2020, 12:34
Промовирај Обнови Измени Избриши    Назад

Марка: VW Volkswagen

Модел: Golf

Година: 2013

Гориво: Дизел

Километри: 160000

Менувач: Рачен

Каросерија: Хеџбек

Боја: Црна

Регистрација: Македонска

Регистрирана до: 11.2021

Сила на моторот: 110 kw / 150 ks

Kласа на емисија: Еуро 6

Цена: 13.500 €

Категорија: Моторни Возила / Автомобили

Вид на оглас: Се продава


Модел:VW GOLF 7 2.0TDI 150KS HIGHLINE 2013/Xeчбек
Произведено:2013 оригинална год.
Гориво:Дизел
Мотор:2000 cm³ • 150кс Еуро5б
Менувач:Мануел 6 брз.
Боја:Црна
Врати:5
Километража:165.000КМ(100% со гаранција за километри во нотар)Сервисна книшка до крај(ВИДИ СЛИКИ) Италијанска тарга.ES381DN.
Погон:Предна оска

ДОПЛОНИТЕЛНИ ИНФОРМАЦИИ:

Увоз од Италија.Регистриран Цела Год На МК ТАБЛИЧКИ.

Сите стакла,фарови,штопови се иста бројка без удари без грам кит или шминка.Без точка без грепка.

СО ГАРАНЦИЈА ВОЗИЛОТО Е НА ПРВА ФАРБА.

Возилото е во одлична состојба без ниту една најмала маана,може слободно да се провери во овластен сервис или сервис по ваша желба.Мотор,дизни,менувач,турбо одлични.Се работи до последно копче.

Внатре е сочувано исто како ново возило без точка.Нема ниту едно излупено или репарирано копче се е фабрички.

2 Клуча 4 Нови гуми Мишелин 2019 и Оригинанла сервисна книшка водена до крај.

Опрема:

-Фабричка Нави Мултимедиа VW
-ПАРТКТРОНИК 360*
-XENON
-Led дневни светла
-LED SHTOPOVI
-Кожен серво волан со команди
-Климатроник двозонски(исправен лади)
-Борд Компјутер
-ТЕМПОМАТ
-Електрика на прозорци и ретровизри(со автоматско затварање)
-VW Алу Фелни Фабрички
-ЕСП
-АБС
-12XAIRBAG
-ISOFIX
-Централно со далечинско
-Mагленки

и мн друго.

Локација:АС Ауто Лидер Дооел с,Можидивњак ББ Крива Паланка.Прв плац од лева страна на 8км пред Крива Паланка.

 Крива Паланка    Општина:Крива Паланка

Прати Е-Маил

 AS AUTO LIDER

Потврден огласувач