Logo

!!!VOLVO FH440 Euro 5 НА ЧЕШКИ ТАБЛИ!!!

Број на оглас: 3773056 | Објавен на: 29.11.2020, 11:29
Промовирај Обнови Измени Избриши    Назад

Цена: 10.500 €

Категорија: Моторни Возила / Камиони

Вид на оглас: Се продава


Камионот е во EXTRA состојба!

Подетални спецификации:

Бренд: VOLVO
Тип: FH 440
Кабина: Globetrotter
Број на кревети: 2
Километража (km): 1.150.000 km
1ва Регистрација: Октомври-2007
Адблу: Работи (нова пумпа + сонда +2 )
Мотор: 440 HP Еуро 5
Гориво: 800 литри
Резервоари: 2
Менувач: Автоматски
Број на брзини: 12
Тахо: Дигитален (нов под гаранција)
Гуми: предна и средна оска - 70%, задна - 30%
Регистриран во Прага на 22-10-2020 (технички исправен + емисии + баждарење тахо)

Камионот е моментално во Кавадарци и може да се види во секое време.

За повеќе информации јавете се на тел: 078/312-167 - Кире Кавадарци    Општина:Кавадарци

Прати Е-Маил

 Kire