1 / 12
Skoda Octavia RS 2.0/178hp
6.800 €
Денес 13:00

Карпош / Скопје

Марка:

Skoda

Модел:

Octavia

Година:

2008

Гориво:

Дизел

Километри:

190000

Менувач:

Рачен

Каросерија:

Седани

Боја:

Сина

Регистрација:

Македонска

Регистрирана до:

09.2021

Сила на моторот:

132 kw / 179 ks

Kласа на емисија:

Еуро 4

Продавам Skoda Octavia RS 2.0/178hp. Возилото е гаражирано, сочувано, редовно сервисирано. Со автомобилот следуваат: 4 летни + 4 зимски (нови) гуми. Возилото е сервисирано и регистрирано 09.2020 година. Купена од Порше Македонија.

- Engine: 2.0-litre, 4-cylinder
- Power: 132kW
- Top speed: 240km/h
- ABS system
- Electronic stability control
- Front air bags
- Side airbags
- Curtain airbags
- Front seatbelt pre-tensioners
- Load limiters
- CD surround system with 6 cds
- Cruise control (tempomat)
- 6 speed transmission
- Two zone air conditioning system
- Xenon lights
- Aluminum rims
- 0-100km/h: 7.3-seconds
- EuroNCAP rating: 4-stars
- Fuel tank: 55-litres
- Fuel consumption : 7.2 litres/100km (claimed)

• Цена 6.800 евра

Категорија: Моторни Возила / Автомобили

Се продава од:

Вања
Потврден огласувач
0038975400893
Испрати Е-маил до огласувачот