1 / 9
UPS General Electric 3KVA + dopolnitelno kukiste
349 €
05.07.2022 21:58

Карпош / Скопје

Продавам УПС тип General Еlectric NetPro 3000 со снага од 3kVA, производство USA. УПС-от е полн и има во себе 9 проверено добри батерии од тип 12V/7Ah, и тежи околу 40 кг. На него има ЛЦД екран за мониторирање, нагодување и проверка на статусот на УПС-от. За комуникација и следењње на статусот на ПЦ има РС232 конекција и кабел за тоа.
Освен него во комплетот оди и оригинално дополнително куќиште кое со неговиот кабел со специјален конектор се приклучува на основниот модул со што капацитетет на системот се зголемува значајно. Во него можат да се сместат 9 или 18 батерии од 12V/7Ah, но тоа во моментов е празно (можете да си купите батерии и да го оспособите).
Детали од уредот на сликите

Категорија: Дом и Градина / Cтруја и додатоци - Агрегати

Се продава од:

Zoran
Потврден огласувач
077875666
Испрати Е-маил до огласувачот

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам