1 / 12
Citroen C4 Cactus 1.6 BlueHDi
8.800 €
13.02.2022 12:45

Крива Паланка / Крива Паланка

Марка:

Citroen

Модел:

C4 Cactus

Година:

2016

Гориво:

Дизел

Километри:

160000

Менувач:

Рачен

Каросерија:

Теренци - SUV

Боја:

Бела

Регистрација:

Македонска

Регистрирана до:

01.2021

Сила на моторот:

73 kw / 99 ks

Kласа на емисија:

Еуро 6

Citroen C4 Cactus 1.6 BlueHDi
Shine edition
73kw/100ks
2016 година
Euro 6

Цена 9300е
Тел 078366177

Нов увоз од Италија платени сите давачки до регистрација
(царина,Tuv и хомологација)

Идеален економичен автомобил со потрошувачка од 4,5 литри
Во перфектна состојба без забелешка !!!

Поседува 2 клуча
Airbump
лед фарови
навигација
камера
климатроник
кожен мултифункционален волан
Usb exit
темпомат
сензор за дожд
виртуелна табла
Touch display
мулти медија
ел. прозорци
ел. ретровизори
Start / Stop eko mode
сензор за светлина
Esp против пролизгување
халогенки
паркинг сензори

Категорија: Моторни Возила / Автомобили

Се продава од:

Premium & MKD Automobile
Потврден огласувач
078366177
Испрати Е-маил до огласувачот

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам