1 / 10
Куќа во Куманово
103.000 €
Цената не е фиксна
Испрати предлог цена

Продавачот прифаќа предлози за цена

26.01.2022 19:04

Куманово / Куманово

Број на соби:

5

Квадратура:

100 m²

Број на спратови:

1 спрат

Греење:

Струја

Дворна површина:

125 m²

Тип на домот:

Дуплекс - Лепена куќа

Состојба:

Реновирана

Опрема:

Полу наместен

Година на градба:

1965

Година на реновирање:

2010

Број на балкони:

1 Балкон

Број на бањи:

1

Подрум:

Да

Број на паркинг/гаража:

Гаража + 2 Паркинг места

Ориентација:

Југ

Адреса:

Вук Караџиќ 40, 1300 Куманово

Се продава куќа во Куманово.


Се наоѓа на одлична локација, на агол од две улици Вук Караџиќ и Орце Николов. Многу добро е поврзана со целиот град, а е во близина на центарот, зелениот пазар, болницата и новоизградениот трговски центар (Mall). Поволно се наоѓа блиску до влезот од Скопје и е во близина на автопат. Тоа е мирен и сè поелитен дел од градот со многу новоизградени куќи, од кои многу припаѓаат на гастербајтери.
Предниот дел на куќата гледа на југ и е светол и сончев.

Главната просторија на куќата е луксузно опремена (камин и класична рустикална кујна) кои ќе останат за новиот сопственик.

Куќата и дворот се целосно реновирани и има прекрасна бујна зелена градина за ваше уживање.

Куќата има и сопствен бунар покрај градска вода, за евтино одржување на градината.

Куќата поседува гаража за две кола.

Ова е куќата за вас!

Не двоумете се да не контактирате преку Viber (+38975807925) WhatsApp (+4915224051907) или Messenger (mihazor)


Shitet shtëpi në Kumanovë, Maqedoni

Shitet shtepia ne Kumanovë, Maqedoni. Ndodhet në një lokacion të mrekullueshëm, në një cep të dy rrugëve, Vuk Karaxhiq dhe Orce Nikolov. Eshte i lidhur shume mire me te gjithe qytetin dhe ndodhet prane qendres, tregut te gjelberuar, spitalit dhe qendres se sapondertuar. Ndodhet në mënyrë të përshtatshme afër hyrjes nga Shkupi dhe është afër autostradës. Është një pjesë e qetë dhe gjithnjë e më elitare e qytetit me shumë shtëpi të reja, shumë prej të cilave i përkasin gasterbeiter-it. Pjesa e përparme e shtëpisë duket në jug dhe është e ndritshme dhe me diell.
Dhoma kryesore e shtëpisë është e pajisur në mënyrë luksoze (oxhak dhe kuzhinë klasike fshatare) e cila do të qëndrojë për pronarin e ri.

Shtëpia dhe oborri janë rinovuar plotësisht dhe ka një kopsht të bukur të gjelbëruar për kënaqësinë tuaj.

Shtepia ka edhe pusin e saj pervec ujit te qytetit, per mirembajtje te lire te kopshtit.

Kjo është shtëpia për ju!

Mos hezitoni të na kontaktoni përmes Viber (+38975807925) WhatsApp (+4915224051907) ose Messenger (mihazor)

Категорија: Недвижности / Куќи / Вили

Се продава од:

Superior
Потврден огласувач
075807925
Испрати Е-маил до огласувачот

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам