1 / 3
GeForce RTX 3070 8GB + GARANCIJA
40.000 МКД
Цената не е фиксна
09.05.2022 03:10

Штип / Штип

Boostable up to 1815 MHz
5888 CUDA Cores
Ampere Architecture
8GB of GDDR6 VRAM
14 Gb/s Memory Speed
256-Bit Memory Interface
HDMI 2.1 | DisplayPort 1.4a
PCIe 4.0 x16 Interface
WINDFORCE 3X Cooling | RGB FUSION 2.0

Категорија: Компјутери / Делови за Компјутери и додатоци / Матични плочи

Се продава од:

Davor
Потврден огласувач
071343593
Испрати Е-маил до огласувачот

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам