1 / 8
СЕ ПРОДАВА PEUGEOT 308 НЕУВЕЗЕНО
4.300 €
Цената е фиксна
Испрати предлог цена

Продавачот прифаќа предлози за цена

08.02.2023 17:23

Гази Баба / Скопје

Марка:

Peugeot

Модел:

308

Година:

2008

Гориво:

Дизел

Километри:

200000

Менувач:

Рачен

Каросерија:

Хеџбек

Боја:

Сива

Регистрација:

Македонска

Регистрирана до:

05.2023

Сила на моторот:

66 kw / 90 ks

Kласа на емисија:

Еуро 4

Се продава Peugeot 308 1.6HDI 90 коњски сили,возилото не е од увоз и има поминато реални 205xxx...
Направен е голем и мал сервис пред 1800км каде што се променети сет ребрасти клинасти заедно со уље и филтри.Регистрирана е до 05 месец 2023 и има зелен картон,возилото е зачувано и вреди да се види и проба.Од опрема поседува:
-Клима која одлично лади
-Електрика на ретровизори
-ESP ABS
-Електрика на предни стакла
-Подесување на волан по висина
-Магленки напред и назад
-Команди на волан.
Возилото е во моја сопственост 3 години и се продава само заради купување на поголемо возило.

Категорија: Моторни Возила / Автомобили

Се продава од:

Илија
Потврден огласувач
071647523
Испрати Е-маил до огласувачот

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам