1 / 12
Hyundai Sonata / Hundai / Hjundai / Hyndai
5.500 €
22.12.2022 16:15

Гази Баба / Скопје

Марка:

Hyundai

Модел:

Sonata

Година:

2006

Гориво:

Дизел

Километри:

140000

Менувач:

Рачен

Каросерија:

Седани

Боја:

Сива

Регистрација:

Македонска

Регистрирана до:

01.2023

Сила на моторот:

105 kw / 143 ks

Kласа на емисија:

Еуро 4

Се продава Hyundai Sonata 2.0 CRDI 16v
-Прва регистрација 2008 година
-Изминати 145.000 километри
-Колата поседува фул опрема
-Мануелен менувач со 6 брзини
-Каросериски одлично сочувана без удари
-Мотор и менувач во перфектна состојба
-4 нови гуми Bridgestone со нови алуминиумски бандажи

-Колата може да ја проверите во било кој сервис по ваша желба.

Број за контакт:
Viber: 075660055 (бројов се користи само на вибер)
Мобилен : 00 46 76 892 60 57

Категорија: Моторни Возила / Автомобили

Се продава од:

Zlatko
Потврден огласувач
075660055
Испрати Е-маил до огласувачот

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам