1 / 3
Klipsch R-620F
31.000 МКД
10.02.2023 13:00

Скопје Центар / Скопје

ALL-NEW Klipsch R-620F
FLOORSTANDING SPEAKER
*** PRODADENO***
Новиот дизајн на високотонецот испорачаува поголема моќ и емоции на вашата музика и филмови. Поголемото дефинитивно значи подобро, со контрола на директивноста на поголем пропусен опсег на фреквенции, што резултира со попрецизна фаза на звук.

Користејќи ја технологијата за намалување на големината на басот од високо признатата серија на звучници Reference Premiere на Klipsch, вуферите од 6,5 инчи на TCP имаат поостри агол на конусите за помазен одговор и подобрена точност и транспарентност.

Задниот рефлексен отвор во правоаголна форма е совршено усогласен со кабинетот и вуферите, создавајќи идеален проток на воздух со минимално изобличување или турбуленција дури и на најниските фреквенции.

Користени само неколку денови и потполно како нови по цена од 31.000 денари.

HOME AUDIO - AUDIO HILL

075 200 500

**** VIDETE GI SITE MOI OGLASI ***

Категорија: ТВ, Видео, Фото и Мултимедија / Hi-Fi / Аудио / Звучници

Се продава од:

AUDIOHILL MK
Потврден огласувач
075200500
Испрати Е-маил до огласувачот

Bowers & Wilkins 803

1 МКД

ZVUCNICI Yamaha NX-E800

7000 МКД

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам