Logo

plinski uredi/plinski sistemi LANDI RENZO!!!!

Број на оглас: 687729 | Објавен на: 30.03.2018, 15:58
Промовирај Обнови Измени Избриши    Назад

Цена: 540 €

Категорија: Моторни Возила / Автоделови и Опрема / Автомобилски додатоци

Вид на оглас: Се продаваЕдинствена можност да го опремите вашиот автомобил со автогасен уред за месечна рата од само 20 евра.
Платете на рати без жиранти, камати и банкарски апликации.

Плимонт поседува огромно искуство со квалитетот и долговечноста на брендовите, на нивните автогасни системи и компоненти, што не прави свесни за сите нивни предности и слабости.
Нашето искуство го ставаме во функција на нашите клиенти, кога станува збор за избор на соодветен систем или компонента за нивните возила.
Landi Renzo особено се издвојува во достигнатиот развој на Direct Injection автогасните уреди наменети за бензински мотори со коморно вбризгување (FSI,TFSI,TSI,GDI,VTi) . Соработката со ОЕМ (производителите на возила) придонесе за успешен развој на овие уреди.
Од друга страна, Плимонт поседува најголемо искуство во вградување на овие уреди на територијата на р.Македонија (и пошироко).

За вработените во следните институции и претпријатија:
-Министерство за Внатрешни Работи,
-Министерство за Одбрана,
-Управа за Јавни Приходи,
-Македонска Пошта,
-Апелационен Суд Скопје,
-Основен Суд Скопје 2
-АД Мепсо
-Македонски железници-инфраструктура
-ЈСП Скопје,.
-Фонд за ПИОМ
-ЕЛЕМ
-Катастар на недвижности
-ОНЕ телекомуникациски услуги
-...
-...
овозможено е плаќање до 12 рати (без камата и други трошоци) преку задршка на месечната рата на платата на клиентот.


- Секогаш најповолни цени на нашите автогасни системи.
ГАРАНЦИЈА 3 ГОДИНИ

avtogas centar
PLIMONT
info@plimont.com.mk
www.plimont.com.mk
www.plimont.com (galerija)
02 2554 666
075 239 886
071 332 110

korisni linkovi:
plimont.com/Autogas_study_2010_by_Frost_Sullivan.pdf

Можност за плаќање на рати со било која кредитна картичка - visa, mastercard, diners, domestic, maestro, american express...
Можност за аплицирање за наменски кредит (без жиранти) во просториите на Плимонт.

 Скопје    Општина: Гази Баба

Прати Е-Маил

 PLIMONT

Потврден огласувач