Logo

Mazda 6 2.0 diesel 89kw [121ks] 2003

Број на оглас: 863554 | Објавен на: 12.10.2017, 12:29
Промовирај Обнови Измени Избриши    Назад

Марка: Mazda

Модел: 6

Година: 2003

Гориво: Дизел

Километри: 200000

Менувач: Рачен

Каросерија: Седани

Боја: Црна

Регистрација: Македонска

Регистрирана до: 02.2018

Сила на моторот: 89 kw / 121 ks

Цена: 4.200 €
Цената не е фиксна

Категорија: Моторни Возила / Автомобили

Вид на оглас: Се продава


На Маздата е направен комплетен сервис:
- улје
- сите филтри
- ребраст кајш комплет со затегачи
- греачи
- 4 нови дизни
- сет ламела комплет + замаец
- вентил за регулација на гориво
- држач на мотор назад
- стабилизатори предни(лев и десен)
- рамо долно право на десно и лево предно тркало
- рамо горно криво на десно и лево предно тркало
- гуртни (напред и назад)
- акумулатор
- исчистен EGR вентил
- полирана
- кобитиран под
- два пара гуми летни + фелни / зимски + челични бандаши

Колата од опрема има :
-електрика на прозори, електрика на ретровизори, радио со шаржер од 6 цд-а, темпомат, команди на волан, подесив волан по висина и длабочина, ABS, 8 AirBag-а, седишта со превртена кожа, централна брава со далечинско, климатроник ...


РЕГИСТРИРАНА Е ДО ФЕВРУАРИ 2019 !!!

НА ВОЗИЛОТО ТРЕБА ДА МУ СЕ СМЕНАТ САМО ДВЕ ГУМИЦИ НА АМОРТИЗЕРИ НАЗАД ИЗВРШЕНИОТ СЕРВИС НА НЕА Е НАД 2500 ЕВРА И НЕ Е ИЗВАДЕНО НА ПРОДАЖБА НИТУ ПОРАДИ КРИЗА, НИТУ ПОРАДИ ЗАМИНУВАЊЕ ВО СТРАНСТВО, ЗАТОА ВЕ МОЛАМ НЕМОЈТЕ ДА МИ ДАВАТЕ СМЕШНИ ПОНУДИ ВО ЗАМЕНА ЗА ИСТОТО ДЕКА НЕ МИ СЕ БРЗА ПА МОРАМ ДА ГО ПРОДАДАМ!!!...

 Гостивар    Општина: Гостивар

Прати Е-Маил

 Ристе

Потврден огласувач