132 Огласи Приватно лице Претпријатие Зачувај го ова пребарување

Возач со Б категорија

Се бара возач со Б категорија за работа во западна Европа (Германија,...


50 €
или предлог цена
Вчера 17:58  НОВ ОГЛАС

Rabota vo kafeterija i suvenirnica

Fort Caffe ima potreba od prodavacki na suveniri so poznavanje na Ang...


1 €
или предлог цена
02 дек 20:00Работник за автоперална

Се бара работник за автоперална. ПЛАТА 50:50 :)


1 €
или предлог цена
02 дек 15:16Plovidbena firma ima potreba od kapetan

Se nudi rabotno mesto "kapetan" vo ohridskata plovidbena firma BF Cru...


1 €
или предлог цена
01 дек 13:21Se baraat Limari i opsti rabotnici

Se baraat Limari i opsti gradezni rabotnici SAMO ZA LICA OD OHRID I S...


По Договор
или предлог цена
30 ное 19:40POCNETE BIZNIS VEDNAS

SE PRODAVA BIZNISOT...SE PRODAVA BIZNISOT...SE PRODAVA BIZNISOT...NE ...


950 €
или предлог цена
30 ное 14:17RABOTNIK ZA AVTOPERALNA

Se bara rabotnik za avto peralna dobra plata i osiguruvane.


1 €
или предлог цена
28 ное 16:58RABOTA VO GERMANIJA-GRADEŻNIŠTVO

Se bara majstor so poznavanje za renoviranje stan odnosno maltarenje,...


1 €
или предлог цена
26 ное 05:40Developer za web stranici so WordPress

WordPress web developer so nad 7 godini i preku 150 web stranici isku...


200 €
или предлог цена
19 ное 18:30Se bara zenska osoba

Bi primil zenska osoba od 34-42 godini,besplatno da prestojuva vo pos...


По Договор
или предлог цена
16 ное 15:30Profrsionalni uslugi za cistenje na vasite Domovi,Apartmani

Profesionalni uslugi , za cistenje na Vasiot Dom,Apartman,Hoteli Kor...


1.000 МКД
или предлог цена
15 ное 10:11Rabota

Bellusso silver & pearls- Ohrid Nasiot tim ima potreba od Asistent ...


По Договор
или предлог цена
06 ное 13:00vrabotuvame rabotnik za vo servis

- Vrabotuvame rabotnik za peskara, farbanje, i drugi raboti povrzani ...


22.000 €
или предлог цена
04 ное 19:12Имаме потреба од компанија за изградба на станбен објект

Имаме потреба од компанија која врши изградба на станбен објект до фа...


1 €
или предлог цена
03 ное 13:00RABOTA ZA VO GERMANIJA-GRADEŻNIŠTVO

Baram majstor so poznavanje za renoviranje na stanovi,maltarenje,rede...


1 €
или предлог цена
29 окт 22:06Arhitektonski Gradezen tehnicar bara rabota

Arhitektonski Gradezen tehnicar bara rabota so 15 godisno i...


1 €
или предлог цена
29 окт 05:15Цвеќара Бисера вработува !!!

Цвеќара Бисера лоцирана на Булевар Туристичка - наспроти Тренд има по...


По Договор
или предлог цена
25 окт 10:41Се бараат професори по Германски и Математика

Образовниот Центар Opportunity Ü итно има потреба од професори по Гер...


По Договор
или предлог цена
22 окт 22:45Rabota vo hrvacka

Nudam rabota vo hrvacka, potrebni mi se: 1. Slatkarka(da ima osnovno...


1 €
или предлог цена
21 окт 09:44OTVORENI POZICII ZA RABOTA:

se bara.kuvar-ka ili pomoshnik za rabota vo kujna.....osigurani na po...


1 €
или предлог цена
20 окт 15:49se bara pica majstor ili pomoshnik pica majstor

se bara pica majstor ili pomoshnik pica majstor za redoven raboten od...


1 МКД
или предлог цена
18 окт 09:21ВОЗАЧ СО Ц,Е,Д БАРА РАБОТА

Барам работа поседувам возачка картица,и сертификат за возач. Посед...


100 €
или предлог цена
03 окт 23:41MAJSTORI ZA KNAUF I PLOCKI

se raboti komplet enterieri.za ohrid . moze i bez iskus...


10 €
или предлог цена
01 окт 23:00Се бара шофер за во пекара

Се бара шофер со Б категорија за доставување на леб во Охрид. Повеќе ...


1 €
или предлог цена
20 сеп 22:16Vrabotuvanje kuvar skaradzija kelner sanker salaterka

Restoran Kompleks MINAMI GORNO KONJSKO PLATI OD 17 000 DO 30 000 VO...


40 МКД
или предлог цена
19 сеп 08:36Работа во сервис во Германија

Се бараат работници за сервис во Германија, и тоа на следните позиции...


По Договор
или предлог цена
14 сеп 12:44Avtomehanicar Mehanicar

Da ima poznavajna od mehanika Plata po dogovor.


1 €
или предлог цена
03 сеп 10:37чување на старо лице

барам зенска особа за чување на старо лице Цена по додговор


1 €
или предлог цена
03 сеп 08:24Sendvicara Big Pi Vrabotuva !!!

Sendvicara Big Pi locirana do kanalot na biljanini izvori kontakt : ...


1 МКД
или предлог цена
01 сеп 08:38VRABOTUVAME UGOSTITELSKI RABOTNICI

Kongresen centar Ohrid, Dolno Konjsko, ima potreba od ugostitelski ra...


17.500 МКД
или предлог цена
31 авг 20:31Ресторан Луна- вработувања

РЕСТОРАН ЛУНА - ОХРИД ИМА ПОТРЕБА ОД РАБОТНИЧКА ВО КУЈНА. ПОВЕЌЕ ИН...


По Договор
или предлог цена
30 авг 17:55Ресторан Луна- вработувања

Пицерија и ресторан Луна, има потреба од работници на следниве работн...


По Договор
или предлог цена
30 авг 17:55Se Bara Rabotnicka

se bara zena za vo kujna za redoven raboten odnost...tel.kontakt 0754...


1 €
или предлог цена
17 авг 17:46Se bara zena za cuvanje deca

Se bara zena do 40 godini od Ohrid za cuvanje deca i pomos vo izvrsuv...


1 МКД
или предлог цена
15 авг 20:16Se baraat sobarici sezonski / redoven odnos

Se baraat sobarici za sezonski ili redoven raboten odnos Odlicni usl...


1 €
или предлог цена
12 авг 11:18Vrabotuvanje

slobodni dve rabotni mesta vo hotel vo ohrid kako sanker kelner /soba...


1 €
или предлог цена
05 авг 12:59Se bara zena za cistenje apartmani vo Ohrid

Se bara zena za ciatenje na apartmani vo Ohrid. Tel: 070/232-307


По Договор
или предлог цена
05 авг 10:48Жена за помош и нега на возрасна жена во Охрид

Се бара жена за помош и нега на возрасна жена во Охрид при извршувањ...


По Договор
или предлог цена
04 авг 20:43Vrabotuvajne

Restoran ima potreba pomosnicki za kujna I kelner po moznost so iskus...


10 €
или предлог цена
04 авг 15:36Sobarki, redovna i solidna plata

Se baraat sobarki za preku cela godina , redovna i solidna plata za v...


По Договор
или предлог цена
25 јул 20:55Страна 1 од 4

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам