Цела Македонија
                   
6832 Огласи Приватно лице Претпријатие Зачувај го ова пребарување

ROYAL BURGER VRABOTUVA !!!

Royal Burger vo NOVO LISICE ima potreba od personal : - Lice za ...


1 МКД
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Нудам работа

Денес 13:00Промовирано

Работа во кујна

Потребен е персонал за работа во кујна во ресторан во населба Аеродро...


1 €
или предлог цена
Аеродром / Скопје

Нудам работа

18 јан 19:45Промовирано

Се бара работничка за работа на каса

Пицерија Морино има потреба од работничка за работа на каса. Се работ...


15.000 МКД
или предлог цена
Карпош / Скопје

Нудам работа

14 јан 10:11Промовирано

КАФЕ БАР ВО ЦЕНТАР ИМА ПОТРЕБА ОД ПЕРСОНАЛ

Кафе бар во Центар има потреба персонал за работа со искуство. Информ...


1 €
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Нудам работа

Денес 13:31Работа од дома

Се барат соработници за работа од дома сигурна заработката од 23% Gre...


По Договор
или предлог цена
Неготино

Нудам работа

Денес 13:10возач на релација МК-ЕУ и обратно

ДМК Транспорт -Штип бара возачи со Е категорија од Штип и околината,з...


1 €
или предлог цена
Денес 13:00Inzinjer so ovlastuvanje B za izvedba se nudi za licenca

ИНЖИЊЕР СЕ НУДИ ЗА СОРАБОТКА ЗА ГРАДЕЖНА ФИРМА ЗА ЛИЦЕНЦА! ОВЛАСТУВАЊ...


По Договор
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Барам работа

Денес 13:00MAGACINSKI RABOTNIK ZA SPREMANJE ROBA PO PORACKI

Kompanijata Dijamant 93 Skopje ima potreba od sledniov kadar : -m...


По Договор
или предлог цена
Аеродром / Скопје

Нудам работа

Денес 13:00Internacionalen vozac za Evropa

Elistro OOD ima potreba za vozaci vo zapadna Evropa so C+E kategorija...


2.400 €
или предлог цена
Струмица

Нудам работа

Денес 13:00Пекара Ваташа Лисиче има потреба од продавачка

Имаме потреба од продавачка за во Пекара Ваташа - Лисиче. Кандидатите...


18.000 МКД
или предлог цена
Аеродром / Скопје

Нудам работа

Денес 13:00ROYAL BURGER VRABOTUVA !!!

Royal Burger vo NOVO LISICE ima potreba od personal : - Lice za ...


1 МКД
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Нудам работа

Денес 13:00Пекара Ваташа има потреба од пекар мајстор

Пекара Ваташа има потреба од пекар мајстор! Потребно е кандидатот да ...


1 €
или предлог цена
Кисела Вода / Скопје

Нудам работа

Денес 13:00BARAM SOFER C+E Kategorija(BG DOKUMENTI)

BARAM SOFER C+E Kategorija Za Vo Bellgija rabota supermarketi-Naciona...


110 €
или предлог цена
Бутел / Скопје

Нудам работа

Денес 13:00Се бараат шофери со ,,B'' КАТЕГОРИЈА.

Ирена Вел ДООЕЛ Има потреба од шофери со "B'' категорија од Велес.


По Договор
или предлог цена
Денес 13:00Оператор на машини за прозиводство

Оператор на машини за прозиводство на пластична амбалажа . Искуство в...


30.000 €
или предлог цена
Денес 13:00Se bara sofer i lica za rab od doma

Se barat lica za rabota vo slatkarski pogon za proizvodstvo na slatki...


5 МКД
или предлог цена
Куманово

Нудам работа

Денес 13:00Се Бара Дреар, Брусач, Машин-Бравар.

Нашата фирма ЕКШТЕИН ДООЕЛ од Скопје има потреба од мајстор или позна...


По Договор
или предлог цена
Карпош / Скопје

Нудам работа

Денес 12:50Baram zena za cuvanje na 2 deca od 8 i 10 godini

Baram zena za cuvanje na 2 deca so ucenje i pisuvanje na domasni zada...


По Договор
или предлог цена
Аеродром / Скопје

Нудам работа

Денес 12:40RABOTA vo objekt za brza hrana

OK BURGER има потреба од персонал за работа со и без работно искуство...


По Договор
или предлог цена
Кисела Вода / Скопје

Нудам работа

Денес 12:27Bezicen sistem "POVIKAJ KELNER - KONOBAR"

Bezicen moderen i efikasen sistem "povikaj kelner" idealen za restora...


1 €
или предлог цена
Аеродром / Скопје

Барам работа

Денес 12:11Baram prodavacka vo piljara

Baram prodavacka za prodazba vo piljara koja se naogja vo ops...


По Договор
или предлог цена
Карпош / Скопје

Нудам работа

Денес 11:59Se bara vozac so E kategorija

Се бара возач со Е категорија на територија на Македонија, за транспо...


По Договор
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Нудам работа

Денес 11:28RABOTA ZA SHOFERI VO SHVEDSKA

POTREBNI SE SHOFERI SO BUGARSKI ILI DRUGI EVROPSKI DOKUMENTI,ZA VNATR...


70 €
или предлог цена
Денес 11:16MEHANICARI ZA KAMIONI VO SHVEDSKA

POTREBNI SE MEHANICARI ZA ODRZUVAJNE NA KAMIONI VO SHVEDSKA ,SO RABOT...


1 €
или предлог цена
Денес 11:16Кувар/ка,Неговател/ка,Медицинска сестра/техничар

Дом за стари лица - Сонце во населба Пржино има потреба од вработувањ...


По Договор
или предлог цена
Кисела Вода / Скопје

Нудам работа

Денес 11:06restorant ima potreba od personal

Restoran ima potreba od kuvarka info : 075436703


1 МКД
или предлог цена
Бутел / Скопје

Нудам работа

Денес 10:59Gradeznistvo

Изведуваме карабини од темел до кров со изработка на водоводни инстал...


7 €
или предлог цена
Кисела Вода / Скопје

Барам работа

Денес 10:49RABOTA VO AUSTRIJA SO KNAUF GIPS KARTON PLOCKI EVROPSKI DOK.

Se baraat rabotnici za knauf gips karton plocki vo Austrija so evrops...


1 €
или предлог цена
Денес 10:34Nov Dom za nega na stari lica vo Sopiste bara personal

Za potrebite na nov dom za stari lica Sonceva Kuka vrabotuvame medici...


1 €
или предлог цена
Сопиште / Скопје

Нудам работа

Денес 10:12Реномиран ресторан во Скопје има потреба од персонал

Реномиран ресторан во Скопје има потреба следниот персонал: -Кувари/...


По Договор
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Нудам работа

Денес 10:12Se baraat rabotnici za vo crna gora

Za potrebite na firmata EUROMIX BETON, Bar Crna gora koja sto se ...


По Договор
или предлог цена
Студеничани / Скопје

Нудам работа

Денес 09:57Заработете во домашен амбиент со 15 минути работа на ден

100% СИГУРНА ЗАРАБОТКА И 1000% СИГУРНА ИСПЛАТА СО 10 МИНУТИ ОДВОЕНО В...


По Договор
или предлог цена
Автокоманда / Скопје

Нудам работа

Денес 09:31Se bara sofer za rabota vo SVEDSKA firma !

Potrebni dokumenti: -BG passport; -BG vozacka E-kategorija -BG Ko...


По Договор
или предлог цена
Кавадарци

Нудам работа

Денес 09:31Се Бараат Агентки За Продажба

Вработуваме агентки за продажба (теренска продажба) Плата од 18,000...


1 €
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Нудам работа

Денес 09:22СЕ БАРААТ ДЕВОЈКИ ЗА РАБОТА

Се бараат девојки за работа на продажба за време на промоции. Потр...


30.000 МКД
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Нудам работа

Денес 09:21Се бараат девојки за работа ( Промотерки )

Се бараат девојки за хонорарна и full-time работа Потребни вештини...


30.000 МКД
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Нудам работа

Денес 09:21Vozac so D kat.kompleten so taho kartica i sertifikat

Baram rabota kako Vozac so D kat.kompleten sum so taho kartica i sert...


По Договор
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Барам работа

Денес 09:12Градежен инженер со овластување Б за изведба

Градежен инженер со овластување Б за изведба нуди овластување на 10 ч...


По Договор
или предлог цена
Ѓорче Петров / Скопје

Барам работа

Денес 08:49Inzinjer so ovlastuvanje B za izvedba

ИНЖИЊЕР СЕ НУДИ ЗА РАБОТА ИЛИ СОРАБОТКА ЗА ГРАДЕЖНА ФИРМА ЗА ЛИЦЕНЦА!...


1 €
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Барам работа

Денес 08:42ИНЖИЊЕР НУДИ ОВЛАСТУВАЊЕ Б ЗА ГРАДЕЖНА ФИРМА ЗА ЛИЦЕНЦА!

ИНЖИЊЕР СЕ НУДИ ЗА РАБОТА ИЛИ СОРАБОТКА ЗА ГРАДЕЖНА ФИРМА ЗА ЛИЦЕНЦА!...


1 €
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Барам работа

Денес 08:39Baram Rabota kako Cuvar Treta Smena

Baram rabota kako Cuvar treta smena vo Kafic, Objekt, Kladilnica, vid...


По Договор
или предлог цена
Гази Баба / Скопје

Барам работа

Денес 08:26Cuvar, Чувар, Обезбедување, Obezbeduvanje, nokna smena нокна

Барам работа како чувар на кафич или на објект или било каква работа ...


1.232.142 €
или предлог цена
Карпош / Скопје

Барам работа

Денес 08:25Rabota kako sofer

Baram rabota kako profesionalen vozac vo zemjata i stranstvo i gi pos...


232 €
или предлог цена
Карпош / Скопје

Барам работа

Денес 08:24Страна 1 од 171