Цела Македонија
                   
7020 Огласи Приватно лице Претпријатие Зачувај го ова пребарување

se bara majstor za burek

telefonski broj 070-632/578


10 МКД
или предлог цена
Автокоманда / Скопје

Нудам работа

17 апр 14:24Промовирано

Royal Burger VRABOTUVA!

Royal Burger vo DEBAR MAALO ima potreba od: - Lice za sank ( priem...


1 €
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Нудам работа

Вчера 13:00Промовирано

Internacionalen vozac za Evropa

Elistro OOD ima potreba za vozaci vo zapadna Evropa so C+E kategorija...


2.400 €
или предлог цена
Струмица

Нудам работа

Вчера 13:00Промовирано

PICA MAJSTOR-AERODROM

Pica majstor za nas Aeodrom.se pravi samo pica sredna 30 sm.nisto dru...


900 МКД
или предлог цена
Аеродром / Скопје

Барам работа

Денес 00:32Работа од дома!!!

GRAMFREE сајт за реклами, валута Грам 1. Најава со gmail акаунт 2. ...


1.000 €
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Нудам работа

Вчера 23:10Vrabotuvanje Vodoinstalatet

Vrabotuvame vodoinstalateri so rabotno iskustvo za rabota vo Skopje i...


20.000 МКД
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Нудам работа

Вчера 21:50Avto servis ima potreba od Avtomehanicar

Avto Servis Kar-X Auto ima potreba od avtomehanicari so i bes iskustv...


1 €
или предлог цена
Гази Баба / Скопје

Нудам работа

Вчера 21:46Nov Dom za nega na stari lica vo Sopiste bara personal

Za potrebite na nov dom za stari lica Sonceva Kuka vrabotuvame medici...


1 €
или предлог цена
Сопиште / Скопје

Нудам работа

Вчера 20:46Frizersko studio ima potreba od frizer-ka za praksa

Frizersko studio ima potreba od frizer ili frizerka za praksa (prakti...


11.111 МКД
или предлог цена
Гази Баба / Скопје

Нудам работа

Вчера 20:43BARAM RABOTA SO C+E kategorija (vozac pocetnik bez iskuskust

BARAM RABOTA SO C+E kategorija (vozac pocetnik bez iskuskustvo) kont...


1 €
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Барам работа

Вчера 20:42БИЗНИС-ИНВЕСТИЦИСКИ ФОНДОВИ

Право на апликација имаат невработени, но и вработени лица кои имаат ...


1.000 €
или предлог цена
Вчера 19:33Барам автомеханичар

Авто механичар со искуство


1 €
или предлог цена
Кисела Вода / Скопје

Нудам работа

Вчера 19:25RABOTA vo objekt za brza hrana

OK BURGER има потреба од персонал за работа со и без работно искуство...


По Договор
или предлог цена
Кисела Вода / Скопје

Нудам работа

Вчера 17:53DOSTAVA ДОСТАВА DELIVERY

ПОТРЕБЕН Е СЕРИОЗЕН РАБОТНИК ЗА ДОСТАВА НА ХРАНА СО Б возачка СО РАБО...


По Договор
или предлог цена
Кисела Вода / Скопје

Нудам работа

Вчера 17:53Barame opst rabotnik za selidba / nosenje materjali

Barame opst rabotnik za selidba / nosenje materjali. Rabotata ne e mn...


1.000 МКД
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Нудам работа

Вчера 17:51  НОВ ОГЛАС

Barame pomosnik bravar za varenje-zavaruvanje

Barame pomosnik bravar za varenje-zavaruvanje so osnovno znaenje za z...


1.000 МКД
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Нудам работа

Вчера 17:49  НОВ ОГЛАС

OPST RABOTNIK ZA RABOTA NA AVTOPLAC !

*** OGLASOT VAZI SAMO ZA OPSTINA KOCANI ,ORIZARI I PRIBACEVO **** S...


По Договор
или предлог цена
Вчера 17:44Чистење

чистам канцералии кафичи влезови и други објекти контакт тел 0712711...


2 €
или предлог цена
Аеродром / Скопје

Барам работа

Вчера 17:00cistam vlezovi

cistam vlezovi so iskustvo so moi srestva ili vasi po dogovor kvalite...


100 МКД
или предлог цена
Аеродром / Скопје

Барам работа

Вчера 17:00Servis ima potreba od avtomehanicar

Servis vo kisela voda ima potreba od avto mehanicar


1 €
или предлог цена
Кисела Вода / Скопје

Нудам работа

Вчера 16:26Rabota vo germanija i austrija

Posreduvame za rabota vo germanija i austrija za neguvatelki kukni p...


1.000 €
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Нудам работа

Вчера 16:07Ресторан Кањон Матка Бара Салатери, Садомијачи и Помошници

РУСС ГРОУП ЛТД дооел Скопје, Хотел и Ресторан - Кањон Матка од Скопје...


1 €
или предлог цена
Сарај / Скопје

Нудам работа

Вчера 15:13Хотел и Ресторан Кањон Матка(Canyon Matka) Бара Келнери

РУСС ГРОУП ЛТД дооел Скопје, Хотел и Ресторан - Кањон Матка од Скопје...


1 €
или предлог цена
Сарај / Скопје

Нудам работа

Вчера 15:13Ресторан Кањон Матка Бара Готвачи и Помошници Готвачи

РУСС ГРОУП ЛТД дооел Скопје, Хотел и Ресторан - Кањон Матка од Скопје...


1 €
или предлог цена
Сарај / Скопје

Нудам работа

Вчера 15:13SOFER BARA RABOTA SO CE KATEGORIJA ZA BeNeLux

TRAZIM POSAO SA CE KATEGORIJOM ZA BeNeLux IMAM KOMPLET EU DOKUMENT...


2.400 €
или предлог цена
Чаир / Скопје

Барам работа

Вчера 14:40VOZAC BARA RABOTA SO CE KATEGORIJA ZA DE-BENELUX

TRAZIM POSAO SA CE KATEGORIJOM, ZA DE-HL-BE IMAM KOMPLET EU DOKUMENT...


2.400 €
или предлог цена
Чаир / Скопје

Барам работа

Вчера 14:40Работа од дома

GRAMFREE сајт за реклами, валута Грам 1. Најава со gmail акаунт 2. ...


1.000 €
или предлог цена
Вчера 13:48baram pomosnicka

povratnik od germanija ozenet bara zenska osoba ne postara od 55 za ...


500 €
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Нудам работа

Вчера 13:48Marketing Network Kompanija!

Seriozna marketing kompanija koja postoi od 2013 nudime moznost za se...


600 €
или предлог цена
Аеродром / Скопје

Нудам работа

Вчера 13:43Baram rabota kako sofer E kategorija

Baram rabota kako sofer


1 €
или предлог цена
Вчера 13:33Dispeciranje

Nudime dispeciranje i rabota za kamioni so evropski dokumenti. Se voz...


1 €
или предлог цена
Бутел / Скопје

Нудам работа

Вчера 13:11VULKANIZER

Центар за гуми ТТГ ПитСтоп-Штип има потреба од вулканизер на неопреде...


1 €
или предлог цена
Вчера 13:00Profesionalen vozac / sofer so C+E kat. so EU/BG/MK

Barame iskusni vozaci na kamioni so Bugarski dokumenti * Odlicna dne...


По Договор
или предлог цена
- 100 % Попуст
70 €
Скопје Центар / Скопје

Нудам работа

Вчера 13:00Internacionalen vozac za Evropa

Elistro OOD ima potreba za vozaci vo zapadna Evropa so C+E kategorija...


2.400 €
или предлог цена
Струмица

Нудам работа

Вчера 13:00Возачи за Турција и Италија

Фирмата Стил Логистик Доо Скопје има потреба од професионални возачи...


По Договор
или предлог цена
Аеродром / Скопје

Нудам работа

Вчера 13:00Lyconect враќање пари при секое пазарење

Враќање на пари при СЕКОЕ КУПУВАЊЕ НА БИЛО ШТО,кое на дневна основа н...


1 МКД
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Нудам работа

Вчера 13:00Барам работник

Фирма од Скопје што работи со водоводна и инсталација на парно бара р...


По Договор
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Нудам работа

Вчера 13:00Se bara Sofer Vozac na Sleper za rabota vo Danska BENELUX

Hitno ni e potreben sofer so komplet BG ili EU dokumenti i so pozelno...


2.350 €
или предлог цена
Крива Паланка

Нудам работа

Вчера 13:00Rabota vo Germanija

Se baraat opsti rabotnici,rabotnici so poznavanje na elektrika ili ra...


13 €
или предлог цена
Струмица

Нудам работа

Вчера 13:00Rabota za zavaruvaci!

Proizvodstvena firma od oblasta na metalurgijata bara zavaruvaci za C...


500 €
или предлог цена
Вчера 13:00Dispatch - Dispecer

USA based Trucking Company Tricore logistics inc is looking for a dis...


1 €
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Нудам работа

Вчера 13:00СЕ БАРААТ БРАВАРИ, ЛИМАРИ, ЗАВАРУВАЧИ, АЛУБОНД ФАСАДЕРИ

СЕ БАРААТ БРАВАРИ, ЛИМАРИ, ЗАВАРУВАЧИ, АЛУБОНД ФАСАДЕРИ! ПО МОЖНОСТ С...


20.000 МКД
или предлог цена
Кисела Вода / Скопје

Нудам работа

Вчера 13:00Se baraat rabotnici za zavrsni raboti vo gradeznistvo

Se baraat rabotnici za zavrsni raboti vo gradeznistvo: Opsti rabotni...


По Договор
или предлог цена
Аеродром / Скопје

Нудам работа

Вчера 13:00Страна 1 од 176