1 / 1
Mause + Tastatura B2100
2.090 МКД
27.10.2020 13:34

Чаир / Скопје

Состојба на предмет
Нов

🔹Гејминг опрема со висок квалитет која ќе ви овозможи максимално да уживате во повеќе часовниот гејминг.

🔹B2100 обезбедува напредна технологија поврзана со прецизност, обезбедувајќи предност да се освои со доверба.

💢ТАСТАТУРА:
▪️Convex Silicon Keys : W/A/S/D
▪️Hotkey:Multimedia hotkey
▪️Backlit:Neon Glare
▪️Water-Resistant:Double Secured
▪️Space-Bar: Screw Enhanced
▪️Connector: USB
▪️Cable Length : 1.8m

💢МАУС:
▪️Metal X' Glide Armor Boot: Over 300 Kms
▪️Report Rate: 125~1000 Hz/sec (4-level adjustable)
▪️Type: Wired
▪️Button Numbers: 8
▪️Cable Length: 1.8 M
▪️Sensor: Optical Engine
▪️Connector: USB(2.0/ 3.0)

____________________
Arena Kompjuteri
Bul. Hristijan Todorovski Karposh ,78
Skopje, Butel
+389 75 30 30 00
+389 75 22 22 01
arenaelectronics@live.com
www.ae.mk

Категорија: Компјутери / Геминг и Дотатоци за Геминг / Геминг - Мауси, Тастатури, Мауспади

Се продава од:

Arena Electronics
Hristijan Todorovski 78, Butel, Skopje
Потврден огласувач
075477087
Испрати Е-маил до огласувачот

Smart Gaming Keyboard Scorpion K5

1399 МКД

Гејминг глувчиња

0 МКД

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам