1 / 5
CALL OF DUTY: WWII SHADOW WAR [+MULTIPLAYER] call of duty
800 МКД
25.03.2022 00:48

Автокоманда / Скопје

Состојба на предмет
Нов

"CALL Of DUTY: WWII - Shadow War е искуство кое го одзема здивот,
што ја редефинира Втората светска војна за новите генерации на игри.
Слетајте во Нормандија на „Денот Д“ и борете се низ цела Европа на иконски места
во најмонументалната војна во историјата.
Уживајте во класичните битки „Call of Duty“, пријателства и непомирлив карактер
на војната против глобалната моќ што го фрла светот во тиранија.
Играта има три различни режими на игра: Кампања, Мултиплеер и Кооперативна. Автентично оружје и традиционални пиштоли со акција ве потопуваат во широк спектар
од тематските места за Втората светска војна.
Режимот „Кооперативна“ ја открива неодамна создадената оригинална приказна во самостојно искуство со игри исполнето со неочекувани и исполнети со адреналин моменти.
Изданието го содржи следниов „DLC“:
* Call of Duty: WWII - The Resistance: DLC Pack 1.
* Call of Duty: WWII - Shadow War: DLC Pack 4.
* Call of Duty: WWII - Multiplayer.
* Call of Duty: WWII - Call of Duty Endowment Bravery Pack.
* Call of Duty: WWII - The War Machine: DLC Pack 2.
* Call of Duty: WWII - MP Upgrade.
* Call of Duty: WWII - United Front: DLC Pack 3.
* Call of Duty: WWII - Call of Duty Endowment Fear Not Pack.
* Call of Duty: WWII - Season Pass.
* Call of Duty: WWII - Divisions Pack.
* Call of Duty: WWII - Carentan Map.
* Call of Duty: WWII - 1,100 Call of Duty Points.
* Call of Duty: WWII - Nazi Zombies Camo.
{} БАРАЊА ЗА СИСТЕМ:
Windows 10 x64, Linux Wine или Windows 8.1 x64.
Процесор: Intel Core i3 3225 на 3.3 GHz или AMD Ryzen 5 1400. -RAM памет: 7 GB.
Видео карта: NVIDIA GTX 660, AMD RX 550 или ATI Radeon HD 7850. -DirectX: Верзија 11.
Интернет врска.
Свободно место за играта: 128 GB.
1. Инсталирајте „CALL OF DUTY WWII Shadow War“ користејќи Daemon Tools.
2. Стартувајте ја „CoD Shadow War - Singleplayer“ од работната површина. 3. Играј.
КРЕИРАЕ СЕРВЕР за играње со пријатели во мултиплеер;
1. Инсталирајте го „Radmin VPN“ од папката „HeLp for YOU“ и извршете ја.
2. Притиснете „КРИРАЈ МРЕА“.
3. Внесете име за серверот и кликнете на "Креирај".
4. Кажете му на вашиот пријател името на серверот.
5. Стартувајте ја „CoD Shadow War - Мултиплеер“ од работната површина.
6. ЛОКАЛНА ИГРА - КРЕИРАЈ НЕВРЕМЕ.
7. Изберете го режимот, мапата и евентуално ботови за да го пополните бројот на играчи.
8. Кликнете на 'ЛОБИ' на врвот и погледнете во 'Список на играчи' кога ќе се придружи некој пријател.
9. Откако вашиот пријател ќе се придружи, притиснете „ПОЧНИ МАЧ“.
ПОВРЗИТЕ се со серверот на пријател во Мултиплеер;
1. Инсталирајте го „Radmin VPN“ од папката „HeLp for YOU“ и извршете ја.
2. Кликнете на „Придружи се на мрежата“ и внесете го името на серверот пријавен од наш пријател.
3. Кликнете на „Придружи се“ и влезете во мрежата.
4. Стартувајте ја „CoD Shadow War - Мултиплеер“ од работната површина.
5. ЛОКАЛНА ИГРА - КРЕИРАЈТЕ 6. Кликнете на „ЛОБИ“ на врвот и видете кога ќе се појави серверот на вашиот пријател.
7. Откако ќе го видите серверот на вашиот пријател, придружете му се. 8. Игра

Категорија: ТВ, Видео, Фото и Мултимедија / PC Игри и Видео игри / ПС игри

Се продава од:

Тодор
Потврден огласувач
077934188
Испрати Е-маил до огласувачот

CALL OF DUTY: WWII SHADOW WAR [+MULTIPLAYER] call of duty

800 МКД

Counter-Strike GLOBAL OFFENSIVE 12.3 Gb igra za pc kompjuter

300 МКД

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам