1 / 4
Tester za pocva 3 vo 1
550 МКД
18.07.2022 12:39

Охрид / Охрид

Состојба на предмет
Нов

🏡 Тестер на почва 3 во 1. Мерење на влажност, светлина и pH вредност. Брзо и лесно утврдете дали вашите почвени услови се премногу кисели или алкални, дали е суво или влажно и дали добива доволно светлина и потоа можете соодветно да ги промените условите на почвата или да одлучите кои растенија се најпогодни за условите.

✅ Дизајниран за тестирање на почвата, не користете го за тестирање чиста вода или крути површини.
✅ Заштедете вода, енергија и одржувајте ги вашите растенија, тревник во врвна состојба.
✅ Вметнете ги сондите во почвата од 5 до 10 cm.
✅ По 10 минути, забележете го нивото на влага/рН/светлина во екранот.
✅ Опсег на pH вредност: 3.5 ~ 8.
✅ Oпсег на влага: 1 ~ 10.
✅ Опсег на светлина: 0 ~ 2000.
✅ Ја мери влагата на ниво на коренот.
✅ Не е потребна батерија, едноставнo и удобнo за употреба.
✅ Научно точно.

🚛 Достава низ цела Македонија
📝 Facebook Page: 🟡 UST.mk 🟡

Категорија: Дом и Градина / Градина / Градинарски алат и машини

Се продава од:

A - UST.mk
Потврден огласувач
070331936
Испрати Е-маил до огласувачот

Stegac za Gluzd

299 МКД

Digitalen Termometar za merenje na temperatura i vlaznost

399 МКД

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам