1 / 2
Maxell SSD 120GB 2.5" SATA III 6GB/s Internal - Novi
1.290 МКД
Со вклучен ДДВ
15.12.2021 11:33

Скопје Центар / Скопје

Испраќам по карго    

Состојба на предмет
Нов

Maximum Performance 2.5" SATAIII Internal SSD R/W: 500/400MB/s
Product: Maxell 2.5" SATAIII SSD
Capacity: 120GB
Connection Interface: SATAIII 6Gb/s Connection Interface
Read Speed: Up to 5000 MB/s
Write Speed: Up to 400MB/s
Mean time between failure: 2.000.000 hours
Operating voltage: 5V
Advance Flash Management: Static and Dynamic wear leveling, Bad block management, TRIM, SMART, Over-Provision, Error Correction Code
3D NAND Technology, RoHS Compliant, FCC, CE
Made in Taiwan

Tel. 02/ 32 32 488
www.premium.com.mk

Категорија: Компјутери / Делови за Компјутери и додатоци / Хард дискови

Се продава од:

Premium Computers
ul. Kosta Novakovik br.17 Aerodrom Skopje
Потврден огласувач
02/ 32 32 488
Испрати Е-маил до огласувачот

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам