1 / 1
INVERTER KLIMA BRUNO 7kW TAC-24CHSMART WIFI
56.990 МКД
Цената е фиксна
07.09.2022 11:35

Аеродром / Скопје

Состојба на предмет
Нов

⭐️⭐️⭐️Енергетски ефикасен клима и до -20℃ од само 56 990ден!⭐️⭐️⭐️

✅ Ефективно греење до -20℃
✅ 8С заштита од замрзнување
✅ Филтер за прашина, Cold catalyst филтер
✅Turbo,memory. timer, самочистење итн.
✅ Ултра модерен дизајн
✅ Врвен квалитет!
✅ Сет за монтажа ✅
✅ 2+2 години гаранција!

ЕНЕРГЕТСКА КЛАСА (SEER/SCOP):A++ (6.25/4.0)
ПРОСЕЧНА МОЌНОСТ:7000/7300 W
ВЛЕЗНА МОЌНОСТ ЛАДЕЊЕ:2045 W
ВЛЕЗНА МОЌНОСТ ГРЕЕЊЕ:2010 W
ПРОТОК НА ВОЗДУХ:1010.00 m3
КАПАЦИТЕТ НА ОДВЛАЖНУВАЊЕ:2.5 l/h
НИВО НА БУЧАВА:49.00 dB
РАБОТНА ТЕМПЕРАТУРА:ОД -20 ℃ ДО 50 ℃
МАСА ВНАТРЕШНА ЕДИНИЦА:14 kg
МАСА НАДВОРЕШНА ЕДИНИЦА:43 kg
ПРЕПОРАЧАНА ПОВРШИНА:70 м2
ФРЕОН:R410A
ФИЛТРИ:Филтер за прашина, Cold catalyst филтер
ДИМЕНЗИИ ВНАТ. ЕДИНИЦА: 910×294×206 mm
ДИМЕНЗИИ НАДВ. ЕДИНИЦА: 886×357×605 mm
ГАРАНЦИЈА:2+2 години

🌞❄️BRUNO 3,5kW TAC-12 - 26.490ден.❄️🌞
🌞❄️BRUNO 7kW TAC-24 - 56.990ден.❄️🌞
📞📞📞Контакт телефон: 075557600 📞📞📞
Бесплатна достава на територија на град Скопје

Категорија: Дом и Градина / Греење и климатизација / Клима уреди

Се продава од: Претпријатие

Сакам Клима
Ѓорче Петров 74
Потврден огласувач
075557600
Испрати Е-маил до огласувачот

VIVAX 12AERI+ АКЦИСКА ЦЕНА

32990 МКД

Klima VIVAX W-Design REWI 5.5kw Premium

59990 МКД

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам