1 / 12
Mazda 2 1.4 Diesel CD Independence
5.100 €
Денес 14:42

Охрид / Охрид

Марка:

Mazda

Модел:

2

Година:

2009

Гориво:

Дизел

Километри:

160000

Менувач:

Рачен

Каросерија:

Хеџбек

Боја:

Сива

Регистрација:

Македонска

Регистрирана до:

02.2022

Сила на моторот:

50 kw / 68 ks

Kласа на емисија:

Еуро 4

Mazda 2 1.4 Diesel CD Independence
-Година на производство: 2009
-Прва регистрација: 05/2009
-Гориво: Дизел
-Километража: 160 000 km
-Моќност: 50kw/68кс
-Зафатнина на моторот: 1399cc
-Менувач: Рачен/ 5 брзини
-Еколошка класа: EURO4
-Земја на потекло: Германија
-Потрошувачка (за ново возило):
градска 5.3l/100km; отворено 3.7l/100km; просечно 4.3l/100km
Дополнителна опрема
-Клима
-борд компјутер
-подеслив koжен волан со команди
-електрични надворешни ретровизори со греење
-електика на предни стакла
-фабрички алуминиумски бандажи
РЕГИСТРИРАНА до 09,2023
Потврда за км.
2 клуча
Цена 5100 еур

Категорија: Моторни Возила / Автомобили

Се продава од:

TEREN AUTO PLUS
Ul. Naum Ohridski 117 n. Raca Ohrid
Потврден огласувач
075 249 979
Испрати Е-маил до огласувачот

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам