1 / 12
Peugeot 508 1.6 HDi Access
9.900 €
23.01.2023 09:51

Охрид / Охрид

Марка:

Peugeot

Модел:

508

Година:

2011

Гориво:

Дизел

Километри:

190000

Менувач:

Рачен

Каросерија:

Седани

Боја:

Бела

Регистрација:

Македонска

Регистрирана до:

03.2022

Сила на моторот:

82 kw / 111 ks

Kласа на емисија:

Еуро 5

Peugeot 508 1.6 HDi Access
⮚ Година на производство: 2011
⮚ Прва регистрација: 07/2011
⮚ Гориво: Дизел
⮚ Километража: 215 570 km
⮚ Моќност: 82kw/110кс
⮚ Зафатнина на моторот: 1560cc
⮚ Менувач: рачен/ 6 брзини
⮚ Еколошка класа: EURO 5
⮚ Земја на потекло: Белгија
⮚ Потрошувачка (за ново возило):
градска 5.9l/100km; отворено 4.1l/100km;
просечно 4,7l/100km
⮚ Дополнителна опрема
- Двозонска kлима
- Навигација
- HEAD-UP Display
- Камера за возење назад
- Паркинг сензори
- Систем за контрола на патувањето (темпомат)
- Bluetooth интерфејс
- USB интерфејс
- AUX-IN
- Аудио контроли на воланот
волан (кожа)
- Мултифункционален волан
- Bluetooth конекција за мобилен телефон,
- Термо изолација на стакла
- електрични надворешни ретровизори со
греење,
- греачи на задно стакло,
- електрични прозори (напред-назад),
- магленки
- Алуминиумски бандажи
Еден претходен сопственик
Сервисна историја
Цена 9 900 еу

Категорија: Моторни Возила / Автомобили

Се продава од: Претпријатие

TEREN AUTO PLUS
Ul. Naum Ohridski 117 n. Raca Ohrid
Потврден огласувач
075 249 979
Испрати Е-маил до огласувачот

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам