1 / 11
SADNICI JAGODI ALBION MONTEVEREST ANANAS BELA JAGODA
1.111.111 €
10.05.2023 21:59

Битола / Битола

Здраво почитувани љубители на егзотичните јагоди!
Сите заинтересирани без разлика дали за помал или голем број на садници да се јавуваат, прашуваат и нарачуваат на 070733310.
Количините се ограничени особено за егзотичните видови.

🍓Монт Еверест - јагоди со мал но многу миризлив и сладок плод кои растат до и над 2 метри и се обликуваат по желба, одлични за уредување на тереси. Раѓаат цела година освен зимските месеци.
🍓Шумски јагоди - извонреден мирис и вкус на мали плодови, погодни за саксиско одгледување но секако и конвенционално. Раѓаат цела година освен во зимските месеци.
🍓Јагоди со црвено розов цвет - убав голем сладок плод, совршени за да ги красат дворовите и терасите во убави жардињери. Раѓаат обилно во текот на цела година освен во зимските месеци.
🍓Бели јагоди - јагоди со бел плод со црвенкасти точки со вкус помеѓу јагода и ананас најскапиот вид на јагоди во светот. Плодот е помал до среден но со необична текстура која може само да се доживее. Погодни се за одгледување во саксии и за конвенционално одгледување, раѓаат до септември.
🍓Албион - јагоди кои ги рушат сите рекорди за обилен род со убави, слатки и мирисни големи плодови. Одличен избор за сите кои сакаат да се занимаваат професионално со одгледување на јагоди како и за домашна употреба. Раѓаат обилно цела година освен во зимските месеци.

ZA CENA I SEKAKVI DOPOLNITELNI INFORMACII JAVETESE NA

070 733 310


NE ZVONETE NA DOLNIOT BROJ

Категорија: Дом и Градина / Градина / Хортикултура - растенија

Се продава од:

ACE
Потврден огласувач
075593378
Испрати Е-маил до огласувачот

FORD FIESTA 1.5 TDCI 2013

6200 €

OPEL CORSA 1.3 CDTI COSMO

4200 €

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам