1 / 3
ATV CFMOTO CFORCE 1000 OVERLAND **НОВО** НА 48 РАТИ!!!
14.499 €
Цената е фиксна
Со вклучен ДДВ
05.05.2022 14:44

Скопје Центар / Скопје

Состојба на предмет
Нов

Марка:

CF Moto

Вид:

ATV/со четири тркала

Година:

2022

Модел:

CFORCE 1000 Overland

CFORCE 1000 OVERLAND (T3b)

*** ОГРАНИЧЕНА СЕРИЈА! ***

Спакувајте се и пронајдете ја слобдата!
Слободата на истражување сега значи дека можете да донесете сè што ви треба за вистинска авантура со зголемен капацитет за складирање. Специјално дизајнираната заштита го одржува вашето возило CFORCE 1000 OVERLAND на терен. Сега можете да се фокусирате на претстојната авантура.
Ние ви ја нудиме ЛИМИТИРАНАТА серија CFORCE 1000 ОVERLAND.
Уживајте, истражувајте и стигнете таму каде што никој претходно не бил!

Технички карактеристики:
ДИМЕНЗИИ:
Должина: 2310мм | Ширина: 1264мм | Висина: 1420мм
Меѓуосовинско растојание: 1480мм
Минимален радиус на вртење: 7.8м
Тежина на возило: 490кг
Носивост: 240кг
Капацитет на резервоар: 30л
АГРЕГАТ:
Тип: V2 цилиндри, SOHC, 8 вентили, водено ладење
Работна зафатнина: 963cm3
Максимален обртен момент: 80Nm @5500rpm
Максимална моќност: 91кс @7000rpm
Менувач: Автоматик CVT - CVTech (Made in Canada)
Пренос: Селективно 2WD/4WD со блокада на преден диференцијал, автоматска задна блокада
ПОДВОЗЈЕ:
Суспензија на тркала напред/позади: Двојни А-поставени попречни независни рамења
Амортизери: Гасни со подесување на 15 точки
Кочници: Хидраулични х2 диска предни тркала, х2 задни тркала
Бандажи и пнемватици: Beadlock aлуминимуски напред co Extreme Off-Road 27х9 R14, позади 27х11 R14

СТАНДАРДНА ОПРЕМА: ЕРЅ, LCD дигитален контролен панел, штитници за раце, дводелно седиште, Full-LED светла со проектори, наслон за грб и држачи за патници, 12V и USB приклучоци, електрично витло/чекрк, кука за приколка со ел. сигнална врска, LED осветлување на команди на управувач, огледала.

СПЕЦИЈАЛНА OVERLAND ОПРЕМА ВКЛУЧЕНА ВО ОСНОВНАТА ЦЕНА: Beadlock алуминиумски бандажи на 16 шрафа, HDPE Rock Crawl 8мм заштита на подвозје, специјален преден браник со интегрирани LED светла, посебен тип на предни и задни бул бари, ветробран со специјална заштита на раце, х2 куфери - ХХL од 105л, и 40л, Extreme Off-Road 27" пневматици, Anti-Scratch фарба, специјални Overland графика и бои, Bosch Premium електроника

ДОДАТНА ОПРЕМА: Куфери, бул бари, заштити, канистри, ветробрани, пневматици, држачи и многу друго.

БОЈА:
Granit Ridge Premium - Meталик сива

Повеќе инфо на: https://cfmoto.mk/proizvod/cforce-1000-eps-overland/


*Сите возила на CFMOTO подлежат под 3 ГОДИНИ ФАБРИЧКА ГАРАНЦИЈА! Обезбеден е сервис, и секаков вид на резервни делови.

*АТV/UTV возилата се хомологирани како планински трактори (T3b). Се управуваат со Б-категорија, технички и регистрација се врши еднаш на 5 години.

*Цената е со вклучен ДДВ од 18%, возможно е плаќање преку жиро сметка. Предност за правни лица за целосен поврат на ДДВ! Се води како основно средство за оданочување.

*Можност за плаќање до 48 рати преку Sparkasse S-Leasing!

Постете го нашиот продажен салон на Ул. Пролет 4А, Центар (веднаш до главен влез на Тутунски комбинат)!

Следете не на:
Facebook: CFMOTO Macedonia
Instagram: cfmoto.macedonia

Категорија: Моторни Возила / Мотори (над 50 cc)

Се продава од: Претпријатие

CFMOTO Македонија
Ул. Пролет Бр.4А, Центар
Потврден огласувач
074203446
Испрати Е-маил до огласувачот

UTV CFMOTO UFORCE 600 EPS **НОВО** ПЛАЌАЊЕ ДО 48 РАТИ!!!

11890 €

CFMOTO 300NK **НОВО** 3 ГОДИНИ ГАРАНЦИЈА!!!

4290 €

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам