1 / 4
CFMOTO 800MT Touring **НОВО** 5 ГОДИНИ ГАРАНЦИЈА!!!
11.790 €
Цената е фиксна
Со вклучен ДДВ
05.08.2022 13:17

Скопје Центар / Скопје

Состојба на предмет
Нов

Марка:

CF Moto

Вид:

Туринг

Година:

2022

Модел:

800MT Touring

800MT Touring

Новиот 800МТ е насочен да ги исполни очекувањата и на оние најпребирливи возачи. Богата стандардна опрема-КТМ гени! Со 800МТ на секој изминат километар му додава доза на адреналин и задоволство.

Технички карактеристики:
ДИМЕНЗИИ:
Должина: 2234мм | Ширина: 853мм | Висина: 1277мм
Меѓуосовинско растојание: 1531мм
Тежина на возило: 231кг
Капацитет на резервоар: 19л
АГРЕГАТ:
Тип: КТМ LC8C паралел, 2 цилиндра, DOHC, 8 вентили, водено ладење
Работна зафатнина: 799cm3
Максимален обртен момент: 77Nm @6750rpm
Максимална моќност: 95кс @9000rpm
Менувач: Мануелен, 6-степен + Quickshifter
Електроника: Bosch
ПОДВОЗЈЕ:
Амортизери: Предни: KYB Upside Down со целосно подесување ; Позади: KYB моно, со подесување
Кочници: Ј.Јuan xидраулични, х2 диск напред, х1 позади, со двокaналeн Continental ABS
Бандажи и пнемватици: Жичани 19"/17", со Maxxis гуми 110х80 R19 напред, 150х70 R17 позади

СТАНДАРДНА ОПРЕМА: 7" TFT LCD дигитален контролен панел, темпомат, магленки, cornering ABS, crash bars заштита, Skid Plate заштита, централен штендер, 12V/USB приклучоци, штитници за раце, ветробран со подесување на висина, подесувачки режими за возење, дводелно седиште, Full-LED светла и сигнализација.

ДОДАТНА ОПРЕМА: Куфери, кациги, јакни, штитници, ветробрани, држачи и многу друго.

БОИ:
Тwilight Blue - Плава

https://cfmoto.mk/proizvod/cfmoto-800-mt/

*5 ГОДИНИ ФАБРИЧКА ГАРАНЦИЈА! Обезбеден е сервис, и секаков вид на резервни делови.

Постете го нашиот продажен салон на Ул. Пролет 4А, Центар (веднаш до главен влез на Тутунски комбинат)

Следете не на:
Facebook: CFMOTO Macedonia
Instagram: cfmoto.macedonia

Категорија: Моторни Возила / Мотори (над 50 cc)

Се продава од: Претпријатие

CFMOTO Македонија
Ул. Пролет Бр.4А, Центар
Потврден огласувач
074203446
Испрати Е-маил до огласувачот

SSV CFMOTO ZFORCE 1000 SPORT EPS **НОВО** НА 48 РАТИ!!!

16590 €

ATV CFMOTO CFORCE 450L **НОВО** ПЛАЌАЊЕ ДО 48 РАТИ!!!

6290 €

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам