1 / 8
АТРАКТИВЕН ПЛАЦ ВО КАМНИК
По Договор
Испрати предлог цена

Продавачот прифаќа предлози за цена

18.10.2022 13:42

Гази Баба / Скопје

Квадратура:

6958 m²

Тип на земјиште:

Градежно

Се продава атрактивен плац во место викано Камник, Скопје
На вкупна површина од 6958 м2 земјиште со изготвен идеен проект за изградба на хотел со спортски терени.
Вкупна површина на маркицата изнесува 3153 м2 во основа со вкупна бруто развиена површина од 11 035 м2.
Во рамките на идејниот проект е предвидено приземје + 3ката.
При што, во рамките на објектот е предвидена сала за свечености (свадби) во површина од повеќе од 800м2.
На следните 3 ката предвидени се 65 хотелски соби.
Надворешниот дел е предвиден да се уреди со спортски терени и останата забавно-рекреативна програма.
Поседува имотен лист на еден сопственик без никакви прибелешки (товари)

Категорија: Недвижности / Плацеви и Ниви

Се продава од: Претпријатие

Кат-стар про Недвижности
ул. Душко Поповиќ бр.2а (Гостивар) [][][] ул. Њуделхиска бр.4-4 (Скопје)
Потврден огласувач
078377777 071339504
Испрати Е-маил до огласувачот

ПЛАЦ ВО ВОЛКОВО

60 €

ПЛАЦ ВО ВИЗБЕГОВО

45 €

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам