1 / 10
sonab r-4000-3
По Договор
11.09.2022 22:30

Бутел / Скопје

Испраќам по карго    

vo o9dlicna sostojba vidi gi site moi oglasi
Sonab R4000
Stereo Receiver (1971-74)
Specifications
Tuning range: FM

Power output: 40 watts per channel into 8Ω (stereo)

Frequency response: 10Hz to 25kHz

Total harmonic distortion: 0.5%

Damping factor: 100

Input sensitivity: 2mV (MM), 100mV (line)

Signal to noise ratio: 66dB (MM), 76dB (line)

Output: 150mV (line)

Speaker load impedance: 4Ω to 16Ω

Dimensions: 475 x 250 x 110mm

Weight: 8.5kg

Year: 1971
Правилно сочувани
Исклучително пријатен звук
Примачот кој ја освои титулата најдобар дизајн од 70-тите години. . .
Рекламата беше чудна, Сонаб играше, над него минуваше автомобил, а тој сè уште играше, меко, мирно. Направено во Англија на засилувач Гудманс, а Сонаб дал приемник во седумдесеттите години, тоа било вообичаено, Филипс со Хорнифон, Хеа и слично. Може да го чуете мирно како плива со неговиот тон тон со часови.
Безвремен изглед.
Патем, засилувачот е Goodmans модул 80,

Категорија: ТВ, Видео, Фото и Мултимедија / Hi-Fi / Аудио / Радио ресивери

Се продава од:

batka
Потврден огласувач
0038975244877
Испрати Е-маил до огласувачот

dual cr-230 evtino stereo pojacalo

60 €

stereo tjuner philips 186

0 €

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам