1 / 10
Prodavam LED lenti 5 metri 300 diodi so dalecinsko i adapter
1.400 МКД
22.04.2022 11:21

Автокоманда / Скопје

Состојба на предмет
Нов

Високо квалитетна самолеплива водоотпорна ЛЕД лента.Должина 5 метри,300 Диоди од најновиот тип SMD 5050(Tрипати поголема светлина од стариот тип SMD 3528).Далечински управувач со 44 копчиња и многу функции.Водоотпорни,RGB (црвена,зелена,плава,бела)+ 16 комбинации на бои,подесување на интензитет на јачина.Напојување со адаптер 12 волти 6 ампери,контролирање со даличински управувач.Многу мала потрошувачка од само 72 вати.Долг век на користење 50.000 работни часови.Работна температура од -20 до +60 степени.Сертификат CE; RoHS.Една година гаранција.Идеални за декорирање на стамбени простори при изведба на скриено светло на спуштени плафони,сводови,каскади,шанкови,кујни,ТВ комоди со скриено светло како и за реклами,излози,дворови,кафичи...Комплетот вклучува ЛЕД Лента 5 метри(водоотпорна),адаптер 12 волти 6 ампери,RGB контролер и далечински управувач со 44 копчиња(со вклучена батерија).

Категорија: Дом и Градина / Светло и осветлување / ЛЕД светла

Се продава од:

Борче
Потврден огласувач
075325093 075870320
Испрати Е-маил до огласувачот

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам