1 / 8
Куќа, штала, плевна, двор, бавча во Раштани, Б-ла
1 €
Цената не е фиксна
13.08.2022 14:11

Битола / Битола

Број на соби:

3

Квадратура:

100 m²

Број на спратови:

1 спрат

Греење:

Друго

Дворна површина:

1800 m²

Тип на домот:

Една семејна куќа - Самостојна

Состојба:

Стара

Опрема:

Полу наместен

Година на градба:

1980

Година на реновирање:

1980

Број на балкони:

1 Балкон

Број на бањи:

1

Подрум:

Не

Број на паркинг/гаража:

Гаража + 1 Паркинг

Ориентација:

Исток

Адреса:

с.Рaштaни бб

Во село Раштани, Битола се продава:
Веднаш вселива куќа;
Штала и плевна - 100 м2;
Двор и бавча - 1800 м2.
Погодно за фамилијарни луѓе кои се занимаваат со полјоделство и/или сточарство.
Имотот се наоѓа во непосредна близина на Битола.

Исто така се продава нива од 3638 м2 во непосредна близина на поранешен ресторан Елен на пат за Раштани, Битола. Обезбедена со пат, вода, струја, телефон, погодна е за земјоделство но и за објекти на мало стопанство: пекара, фабрика, авто плац, пилана, куќи и сл.
Цена по договор.
Телефон за контакт: 077 625 230 Иле

Категорија: Недвижности / Куќи / Вили

Се продава од:

Prodavam
Потврден огласувач
077625230
Испрати Е-маил до огласувачот

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам