1 / 12
ZEBRA ROLO VENECIJANER VARIOLAJT ROLETNI PROZORI
1 €
13.12.2018 17:44

Скопје Центар / Скопје

Состојба на предмет
Нов

ЗЕБРА ЗАВЕСИ

НЕШТО ПОВЕЌЕ ЗА ЗЕБРА ЗАВЕСИТЕ:
Зебра завесите претставуваат двослојни наизменични полу-непроѕирни и чисто плетени ткаени крила, кои обезбедуваат визуелна елеганција за самите прозори и истите ги имате во избор на повеќе платна и бои, како зебра завеси со штампа – апликација, плиссе 3Д и.т.н
Модерни завеси за ултра модерни домови – Зебра Завеси или Ден / Ноќ Завеси.
Платното што се користи за изработка на овој тип завеси е направено со два дела: провиден дел- мрежа и непровиден дел – полиестер. Ова платно е произведно со напредна технологија на ткаење и има висок квалитет.
Зебра завесите имаат двојна функција, првата е пропуштање на светлина, а другата функција на оваа завеса е да затемнува. Секако нејзината декоративна улога е уникатна и незаменлива.
Оваа завеса функционира така што ротира во правец горе – долу, па така таа се отвора или затвора т.е. станува провидна или не провидна.
Денес во Македонија се користат само рачно изработени зебра завеси кај кој веднаш по самата монтажа се забележуваат искривувања и нерамни површини како и оштетени платна кои се сечат рачно.....сега за прв пат и единствено преку нас добивате производ од увозна програма кој е изработен по автоматизиран и компјутерски пат кај кој ги нема ваквите деформитети и тоа по цени пристапни за секого.

ПРОИЗВЕДУВАМЕ ВИСОКО КВАЛИТЕТНИ АЛУМИНИУМ И ПВЦ РОЛЕТНИ,ВЕНЕЦИЈАНЕР, ВАРИОЛАЈТ, ЗЕБРА И РОЛО ЗАВЕСИ, КОМАРНИЦИ ОД СИТЕ ТИПОВИ

INFORMACII ISKLUCIVO NA
077/670-691

Категорија: Дом и Градина / Домашен текстил и Завеси / Завеси

Се продава од:

P.Jovanov
Потврден огласувач
076752978
Испрати Е-маил до огласувачот

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам