1 / 2
Casovi po pijano i muzicki predmeti
250 МКД
25.06.2020 02:21

Скопје Центар / Скопје

Состојба на предмет
Нов

Приватни часови по пијано, солфеж, теорија на музиката, хармонија и основи на оркестрација (аранжирање). За сите возрасти, почетници и напредни. Обезбедувам соодветна литература.
Часовите ги одржува дипломиран музичар-теоретичар и педагог преку цела недела (вклучувајќи и викенд) во период од 10:00 до 18:00 часот.

Хармонија, Теорија на музиката, Основи на оркестрација 60 мин. 250 ден
Пијано (класично, поп, џез, блуз) 45 мин. 250 ден
Солфеж 45 мин. 250 ден

Koнтакт:
Ненад 075 416 892

Категорија: Услуги, Сервисери / Обуки, Курсеви, Часови и Подучување / Часови по музика / пеење

Се продава од:

Oglas
Потврден огласувач
077 530 196
Испрати Е-маил до огласувачот

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам